peterd108

Jak to, že někteří Češi mají černé vlasy i černé obočí?

Znám lidi kteří mají černé vlasy a jejich předci jsou všichni z Česka a taky neví, proč mají černé vlasy, když většina má Čechů světlejší vlasy.

Nejlepší odpověď
annas

Jak mohou všichni vědět, že jsou z Česka, když se geny přenášejí z dávné minulosti a všichni na světě jsou příbuzní?

„Naše geny se neobjevily ve chvíli, kdy jsme se narodili. Donesl je až k nám řetěz milionů jednotlivých životů během mnoha tisíců generací.“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/napadlo-vas-nekdy-ze-vsichni-na-svete-jsou-pribuzni

Další vysvětlení u mé otázky

„Jsme Češi jen proto, že se tak cítíme být, že mluvíme česky, i když naprostá většina z nás jsou geneticky "cizinci“?

"Vědci z pražské firmy Genomac zjistili podle vzorků slin, které jim lidé posílají, že jen asi desetina Čechů má předky, kteří zde žili před staletími. Asi 40 % Čechů se shoduje geneticky s obyvateli východní a střední Evropy, 25 % je původem z románských zemí, 11 % z Balkánu a 10 % Čechů jsou původem Němci a Skandinávci.

Většina z nás je tedy potomky imigrantů z nejrůznějších oblastí Evropy a z nejrůznějších historických období." atd.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jsme-cesi-jen-proto-ze-se-tak-citime-byt-ze-mluvime-cesky-i-kdyz-naprosta-vestina-z-nas-jsou-geneticky-cizinci

Další odpovědi
Kepler

Češi jsou taveninou z tyglíku, kde se zamíchalo více pra-národů. Nejvíce Keltů a Slovanů, ale zřejmě je tam něco i z jihu. Typický Maďar taky není černovlasý Hun, ale je potomkem ugrofinských národů, dnes rovněž Finů.

MonkeyKing

Kámo, tady má kdekdo za pradědečka cikána, Žida nebo Turka a ani o tom neví.