Avatar uživatele
paul1

Pomohly by vám takovéto rady?

Já jsem už tyto rady několikrát vyzkoušel, některé pomohly.

https://www.rady-navody.cz/

Upravil/a: paul1

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? marci1, aliendrone, seraphico před 317 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Jako informace se mohou někdy hodit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Zajímavé čtení, někdy úsměvné, jindy pitomé, až deprimující.

Jak zabránit vypadávání šroubků, hřebíčků z rukou?
Malé šroubky a hřebíčky se těžko drží v ruce a často nám při práci padají na zem. Namažeme-li si špičky prstů trochou lepidla, nebudou tak snadno padat a bude se s nimi lépe pracovat.
ANEB „matláma patláma“. Chybí rada, jak odstranit z rukou přilepený toaletní papír (použitý!), když to na tebe náhle přijde takovým fofrem, že to jen tak tak stihneš na WC. Už to vidím doslova v barvách! 😉 😁 😁

Jak usnadnit zatloukání hřebíků?
Položíme-li hřebíky na chvíli do oleje, půjdou mnohem lépe zatloukat.
To jistě ANO, potíž je v tom, že spoj pomocí hřebíků funkčně stojí právě na tření – čím větší, tím je spoj pevnější. Dokonce se kvůli zvětšení toho odporu vyrábí „kroucené“ hřebíky. https://www.ob­chodprodilnu.cz/hre­bik-krouceny-csn-02-2875-z-oceli-bez-povrchove-upravy-0782.html , ty se zatloukají ještě hůř, než obyčejné. A protože zhusta jsou tyto sbíjené hřebíkové spoje namáhány axiálně (vzhledem k hřebíku), je tato rada obvykle vyloženě KONTRAPRODUKTIVNÍ. A to nemluvím o případném zaprasení dřeva olejem (někdy jde i o estetickou stránku věci).
Přitom praktická rada BEZ výše zmíněných negativ je prostá – použít TĚŽŠÍ kladívko. 😉 😁

BTW – tím nechci nějak dehonestovat ten web či rady na něm – život je zpravidla tak podivný, že i mnohem podivnější tipy, než výše zmíněné NĚKDY NAJDOU VYUŽITÍ v praxi. Jde mi jen o to, aby lidé používali hlavu a dříve, než se do něčeho „dle návodu“ pustí, se ZAMYSLELI. 😉 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
GM

Některé jsou zajímavé. Určitě na tyhle stránky někdy zabrousím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Zajímavé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Díky. Ono je dobré vědět, kde informace najdu. Třeba se to může hodit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Aliendrone, jak už se mi zavírají oči a čtu odpovědi z posledních sil, přečetla jsem si Tvé “ Jak zabránit vypadávání hřebíčků z rakve”. To je asi rada nad zlato! 😁

Avatar uživatele
aliendrone

Ametyst>>> Jsem rád, že jsem tě takříkajíc nedorazil! Pochopím, že tomu nebudeš věřit, ale vážně by mě to mrzelo! 🙂
BTW – ČÍM TO, že jsem měl pocit, že zrovna ty jsi v ohrožení? Myslím, že to dokonale vystihuje tento vtip. >

Sedí mrtvice na stromě a vyhlíží obět. Jde kolem frajer, mrtvice HUPS! Skočí na něj. A NIC! Frajer si vesele vykračuje dál bez jakékoliv újmy. Mrtvice z něj sleze, hrozně se diví a pak se plácne do čela: „Ahááá, já jsem MOZKOVÁ!“ 😉

Nový příspěvek