paul1

Pomohly by vám takovéto rady?

Já jsem už tyto rady několikrát vyzkoušel, některé pomohly.

https://www.rady-navody.cz/

Nejlepší odpověď
Drap

Jako informace se mohou někdy hodit.

Další odpovědi
aliendrone

Zajímavé čtení, někdy úsměvné, jindy pitomé, až deprimující.

Jak zabránit vypadávání šroubků, hřebíčků z rukou?
Malé šroubky a hřebíčky se těžko drží v ruce a často nám při práci padají na zem. Namažeme-li si špičky prstů trochou lepidla, nebudou tak snadno padat a bude se s nimi lépe pracovat.
ANEB „matláma patláma“. Chybí rada, jak odstranit z rukou přilepený toaletní papír (použitý!), když to na tebe náhle přijde takovým fofrem, že to jen tak tak stihneš na WC. Už to vidím doslova v barvách! 😉 😁 😁

Jak usnadnit zatloukání hřebíků?
Položíme-li hřebíky na chvíli do oleje, půjdou mnohem lépe zatloukat.
To jistě ANO, potíž je v tom, že spoj pomocí hřebíků funkčně stojí právě na tření – čím větší, tím je spoj pevnější. Dokonce se kvůli zvětšení toho odporu vyrábí „kroucené“ hřebíky. https://www.ob­chodprodilnu.cz/hre­bik-krouceny-csn-02-2875-z-oceli-bez-povrchove-upravy-0782.html , ty se zatloukají ještě hůř, než obyčejné. A protože zhusta jsou tyto sbíjené hřebíkové spoje namáhány axiálně (vzhledem k hřebíku), je tato rada obvykle vyloženě KONTRAPRODUKTIVNÍ. A to nemluvím o případném zaprasení dřeva olejem (někdy jde i o estetickou stránku věci).
Přitom praktická rada BEZ výše zmíněných negativ je prostá – použít TĚŽŠÍ kladívko. 😉 😁

BTW – tím nechci nějak dehonestovat ten web či rady na něm – život je zpravidla tak podivný, že i mnohem podivnější tipy, než výše zmíněné NĚKDY NAJDOU VYUŽITÍ v praxi. Jde mi jen o to, aby lidé používali hlavu a dříve, než se do něčeho „dle návodu“ pustí, se ZAMYSLELI. 😉 🙂

GM

Některé jsou zajímavé. Určitě na tyhle stránky někdy zabrousím.

elkon

Zajímavé.

Kelt

Díky. Ono je dobré vědět, kde informace najdu. Třeba se to může hodit.

Ametyst

Aliendrone, jak už se mi zavírají oči a čtu odpovědi z posledních sil, přečetla jsem si Tvé “ Jak zabránit vypadávání hřebíčků z rakve”. To je asi rada nad zlato! 😁

aliendrone

Ametyst>>> Jsem rád, že jsem tě takříkajíc nedorazil! Pochopím, že tomu nebudeš věřit, ale vážně by mě to mrzelo! 🙂
BTW – ČÍM TO, že jsem měl pocit, že zrovna ty jsi v ohrožení? Myslím, že to dokonale vystihuje tento vtip. >

Sedí mrtvice na stromě a vyhlíží obět. Jde kolem frajer, mrtvice HUPS! Skočí na něj. A NIC! Frajer si vesele vykračuje dál bez jakékoliv újmy. Mrtvice z něj sleze, hrozně se diví a pak se plácne do čela: „Ahááá, já jsem MOZKOVÁ!“ 😉