Rokio

Pokud je člověku jedno, co si o něm myslí jeho okolí, je to OK…? Více v odkazu.

Jsou lidé, kterým je jedno, co si o nich druzí myslí. Je to ale OK, pokud daní jedinci respektují zákony země, ve které žijí a nikoho neohrožují?

Jak se nazývá toto chování? Je toto myšlení v normě podle v naší společnosti?

zdroj obrázku: pixabay.com – geralt

Nejlepší odpověď
annas

Psychologové tvrdí: Nedělejte si stasrosti, co si myslí o vás jiní."
Jejich názory vypovídají jen a jen o nich, nikoliv o vás.

Takže to, co děláte , děláte snad s dobrým úmyslem, podle svého svědomí, tudíž nesete za své činy zodpovědnost.

Rozhodujete se na základě svých hodnot, které upřednostňujete, a věříte, že je to pro vás dobré.

Jde o váš život, jste za něj zodpovědný, sníte své sny, nikoliv sny druhého.

Nedovolte nikomu, aby vám určoval, jak se máte cítit a jak se máte chovat.

Z článku, který jsem kdysi dostala mailem,.

Slovenský zdroj
https://www.co­ach4you.sk/blog/9/n­erobte-si-starosti-s-tym-co-si-myslia-ini

Pokud jde o lidi, kteří vám určují pravidla, si uvědomte, že jde jen o jejich názor, navíc může to být

  1. Člověk je třeba z jiné kultury, má jiná prravidla chování.
  2. Je třeba duševně takže má svá pravidla .
  3. Jednáte s člověkem, který má na mysli něco jiného než vy. – o koze x o voze.
  4. Jednáte s člověkem, který záměrně porušuje normy a pravidla chování.

¨
Platí to i naopak, že vy může upozornit na nevhodnost jejich jednání a chování.

Těžko říct, jak tohoto člověka nazvat, ale pozor, netýká se oprávněného upozornění na chyby.

Je rozdíl, zda svůj názor vysloví a je doložený, nebo si jen něco myslí, uvádíí své domněnky bez jakýchkoliv důkazů.

Další odpovědi
ivzez

Znáš rčení:
»Nedělej si starosti s tím, co si o tobě myslí jiní,
ti mají dost starostí s tím, co o nich soudíš ty.«?

led

Mysli si co chceš, ať svobodná je tvá mysl!

Co mě po pohledech jiných,
když můj pohled není přijat vůdcem a členy stáda
odlišný je od příkazů moci a společnosti,
jsem buřič, spratek a rebel,
jsem ta, co nehodná je být ve stádě,
jsem vyděděncem ze společnosti slušných
i když dodržuji zákony. Jsem jiná.

Svobodné ať je tvé myšlení,
pokud zastáváš mně přijatelný názor.
Jedno mi, co si o mně myslí jiní,
pokud si myslí to, co chci já,
aby si o mně mysleli.
Projev svobodně svůj názor,
Běda ti však, pokud nesouhlasíš se mnou,
staneš se pak psancem, vyděděncem z lidské společnosti.
Svobodná je tvá vůle.
Mysli si co chceš, ať svobodná je tvá mysl!

Kelt

Ale úplně jedno by to nemělo být nikomu. Společnost mne může zavřít do vězení nebo do blázince, když budu dělat určité věci.