dusanharslin

Pokud by vám přišel povolávací rozkaz kvůli tomu, že Rusko napadlo Polsko (členská země NATO) šli by jste tam bojovat?

Závazek členských zemí NATO je jasný – všechny členské státy NATO jsou povinny pomoct svými ozbrojenými silami napadené zemi, která je členem NATO. Budete riskovat svou smrt nebo zmrzačení?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
elkon

Jiná odpověď

Pokud existuje branná povinnost, nelze se jí vyhnout, pokud není zdravotní důvod.
A píšeme byste, ne by jste.

da ny

Ne

Já už bych tam mohla leda tak počítat naftalínové kuličky 😉

Drap

Jiná odpověď

Vůbec netušíš, jak funguje systém. Nikdy si nebudeš vybírat zda půjdeš, nebo ne. To za tebe vyberou jiní.

zjentek

Ne

Elkon má možná částečně pravdu ale nikdo nikoho nemůže přinutit vzít do ruky zbraň, když dotyčný z/pro přesvědčení sám nechce.

Pro mě UAk jako Rus, či pšonek, ať se třeba vybijí, z Evropy mě tankuje pouze SWISS, Británie, trocha Benelux, hodně Skandinávie a v poslední době taky Maďarsko, jinak zbytek ať jde třeba do kopru.

Kešař

Nevím

Nevím. Obdivuju Polsko pro jeho jasný postoj proti Rusku. Snad tam konzervativci budou vládnout dál a nevyhraje levice, která by vůči Kremlu mohla být smířlivější a méně razantnější.

Dochy

Ano

„Závazek členských zemí NATO je jasný“
Heleď se. Možná máš nějaké výhrady proti Polsku. Víceméně každá kultura oproti nám bude mít nějaké věco, která se nám nebudou líbit a některé, které bychom sem rádi dostali.
Ale to by při útoku na Polsko nebylo zas tak důležité. Důležité je, že až by se Rusko po Polsku rozhodlo podívat se třeba k nám, nám už by také třeba neměl kdo jít na pomoc.

A to jsem zvědav, kterej idiot mi teď zas napíše, že jsem rusofil 😉

Samtibalfars

Jiná odpověď

Jestli bude v rámci NATO česká republika pomáhat vojensky je otázka. Neexistuje povinnost aby jsme vyslali vojáky. Je na každém státě jakou pomoc vyšle.

S naší výbavou a rychlostí přesunu jednotek půjde spíše o jinou pomoc než tu vojenskou.

elkon

Zjentek jako obvykle plácá a neví která bije. Branná povinnost je zákon a nějaký jouda zjentek nerozhoduje či jít nebo ne. O něj ale nejde, magory tam stejně neberou.

zjentek

Ty se nejprve nauč zákon a pořádek, který sestává nejen z povinností, ale i práv, ty extra joudo.