annas

Pohádky našeho dětství s princeznami, čaroději či čerty … Složili byste „základní pohádkovou zkoušku"?

Jak by na tom byly současné děti, které upřednostňují jiná vyprávění typu J. K. Rowlingové o Harrym Potterovi?
--

Michal Ajvaz: „Pohádky neříkají celou pravdu, nestvůry se vždycky vrátí.“ Jak je to možné chápat?

1. Vládcem pekel a všech čertů byl

  1. Rarach
  2. Lucifer
  3. Belzebub
  4. bylo to jinak

2. Ježibaby létaly

  1. na koštětí
  2. na černém mraku
  3. v helikoptéře
  4. bylo to jinak

3. Jediným partnerem čarodějnic býval

  1. čaroděj
  2. havran
  3. kocour
  4. bylo to jinak

4. Kdykoliv se Honza vydal na cestu, měl s sebou

  1. meč
  2. uzlík s buchtami
  3. psa
  4. bylo to jinak

5. Smolíčka před jezinkami zachránil

  1. Kašpárek
  2. Honza
  3. jelen
  4. bylo to jinak

6. Krakonošovi se v některých pohádkách říkalo

  1. Rýbrcoul
  2. Trautenberk
  3. Mazánius
  4. bylo to jinak

7. Nejznámější části oděvu trpaslíků byla

  1. červená čepička
  2. zelená pláštěnka
  3. bílá zástěra
  4. bylo to jinak

Podle časopisu Květy 52/2016
--

Pokud jste se u některé odpovědi netrefili, určitě znáte něco jiného.

Správné odpovědi jsem uvedla podle časopisu, i když v některé pohádce je čarodějnice s kocourem, jinde s havranem aj.

1b, 2a, 3c, 4b, 5c, 6a, 7a.

Ale i tak děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Lamalam

1b, 2a, 3c, 4b, 5c, 6a, 7a.

Další odpovědi
pusinka50

  1. b
  2. a
  3. c
  4. b
  5. c
  6. a
  7. a

Doufám Annas, že zveřejníš správné výsledky, člověk zapomíná:-) Zlaté české staré pohádky, teď už ty bezuzdný čmáranice nechápu, jak to pak mají chápat děti?

Drap

b, a , c,/někdy snad i havran, nebo vrána/, b ,c , a, a ,

redy

b, a, c, b, c, b, a.
🙂

briketka10

1b, 2a, 3b, ( babajaga 3c ) 4b, 5c, 6a, 7a, 😁

Kelt

1b, 2 a 3 b, nebo i c 4 b 5 c 6a 7 a

Medulka.013

1.b), 2.a), 3.c), 4.b), 5.c), 6.a), 7.a)
K té 3. otázce: Malá čarodějnice má za partnera havrana Abraxase.

orwell

Určitě udělal, já si dokonce pamatuji kolik prstů měli Křemilda s Vochordou a kolik vlasů měl Rákosníček.

quentos

b, a, c, b, c, a, a.

… bezva, tak nejsem ještě tak úplnej barbar, i když se na pohádky nekoukám ani o Vánocích…

Kepler

Zkoušku bych možná složil, ale nechce se mi zabývat všemi postavami pohádek, páč jsou smyšlené a tudíž neexistují. Takže dávám všech sedm odpovědí: bylo to jinak.

iceT

Lucifer, koště, kocour nebo havran, buchty, jelen, nevím, čepička.

luckykubrt

  1. d V řecké mytologii to byl Hádes. :P
  2. d V sudu (podle Mrazíka)
  3. d Chytrá sova
  4. d Hloupost :D
  5. d Byl to sice jelen, ale se zlatými parohami. 🙂
  6. d Vládce hor
  7. d Trpaslíci nenosili oděv, ale brnění, které si sami vykovali 😉

Na všechno se najde jiná odpověď. :D :D :D

annas

Ano, pusinka50, určitě.

briketka10

Keplere

Tys nějak zlenivjál což? copák ulétly Ti včely..
Už se těšíš na točený viď, nebo budeš doma.

Kepler

Jak jsi to poznala? Na točený se ale netěším, páč do hospody mám daleko. Práce si velmi vážím, takže s ní neplýtvám a jen opatrně si ji dávkuju.