Avatar uživatele
jirka F

Podařilo se vám někdy objevit (polní, lesní) cestu, o které nikdo nevěděl?

Mě se to právě dnes podařilo dlouhá léta nikdo u nás nevěděl že mezi dvěma vesnicemi které jsou od sebe vzdálené 4 km je fungující lesní(dosud neobjevená)zkrat­ková cesta.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, yuko před 2174 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Odpoveď byla označena jako užitečná

Na Šumavě jsem narazil na starou obchodní cestu,která už dávno zanikla.Takových cest a starých obchodních tras je po celém našem území více a nejlépe jsou rozpoznatelné z leteckého pohledu.
http://www.his­toricke-cesty.cz/historicke-cesty/vyvoj-historickych-cest-v-ceskych-zemich/index.html#02

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?jirka F Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Fungující cesta o které nikdo neví je nesmysl. Jestliže je to cesta, tak o ní někdo ví a jestli je dokonce fungující, tak to bude zřejmě víc, než jeden člověk. To, že někdo nezná nikoho kdo o té cestě ví už je možné, ale neznamená to, že nikdo takový eexistuje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Přísně vzato, neexistuje cesta o které by nikdo nevěděl, ale ano, neustále jsem objevoval nějaké. Nedaleko VM, při výpravě na houby, jsem narazil na lesní cestu se závorou s cedulí „Vojenský prostor – vstup zakázan“ Což pro mně byla samozřejmě výzva, abych tam vlezl. No jasně – suchohřibů neúrekom. Chvíli jsem se tam plížil jako partyzán, ale nakonec mě stejně načapali. Dělal jsem blbého a byl hrozně překvapený. Povídalo se, že tam Rusové mají rakety.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jak může bejt fungující lesní cesta vo který nikdo neví ??? … nezdá se ti to jako nesmysl ???

před 2171 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Mezi vesnicemi a osadami dříve existovalo mnoho polních, lesních cest, po kterých se opravdu jezdilo a chodilo. Taktéž po nich jezdili zemědělci na svá pole. S kolektivizací v padesátých a šedesátých létech minulého století začaly ztrácet tyto cesty na významu, neboť po nich nepřejela stále mohutnící zemědělská technika. Také pocestných jaksi s nástupem motorizace začalo ubývat. Jako cesty začala tato technika používat okraje zemědělských pozemků. Tyto cesty na dost místech stále existují ale jsou zarostlé křovím a plevelem. Dost často lze uvidět křížek který zdánlivě vyčnívá z křoví, ale původně stál u cesty!!! Věřím , že tvoje generace o něčem takovém již neví.

před 2174 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Když o ní podle vás nikdo neví, odkud se tam vzala ? Vydupali ji tam králící ?

Pojďme ji zakreslit od OpenStreetMaps a budou o ni vědět všichni …
1. www.openstreet­maps.org
2. pro editaci mapy klepněte na tlačítko Upravit
3. na následující stránce se můžete jedním klepnutím přihlásit do editoru pomocí facebooku, google účtu, nebo standardní cestou pomocí svého mailu
4. novou polní cestu zakreslíte do mapy velmi jednoduše, klepněte vlevo nahoře na tlačítko LINIE a pak do mapy nakreslete malou úsečku jako počáteční úsek trasy, dalším klikáním do mapy prodlužujete trasu o další navazující úseky. Kresbu trasy ukončíte klávesou ESC
5. po zakreslení do mapy vlevo od mapového výřesu specifikujte druh trasy, pomocí vyhledávacího pole najděte druh trasy „Lesní, polní Cesta“ a klepněte na něj. Barva trasy se změní.
6. nakonec klepněte na tlačítko uložit a nová polní cesta je do mapy úspěšně zakreslena. Od teď o ní budou vědět všichni …

před 2174 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirka F

Edison: O té cestě o které píši se povídá mezi lidmi ale evidentně o ní nikdo nevěděl že existuje.

před 2174 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Přijde mi „trochu podivné“, že se mezi lidmi povídá o cestě o jejíž existenci nemají potuchy. ;) :D :D

před 2174 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jirka F

ten který je věděl co mám na mysli.

před 2174 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek