Rokio

Počítá se toto jako sebevražda?

Když jsem se koukal na jednu PC hru, tak dva lidé byli přivázáni na židlích u stolu, kde byla pistole se dvěma náboji. Nad nimi byla kulatá motorová pila, která se pomalu sjížděla dolů.

Pokud by tito dva chudáci použili pistoli, aby měli milosrdnější smrt, byla by to vražda (od toho, kdo je přivázal), nebo sebevražda?

poznámka: Tito dva lidé si to neudělali sami, ale někdo je přivázal k těm židlím, dal tam tu pistoli a pilu spustil.

Odpovědi
dubraro

Byla by to sebevražda.
Sebevražda s cílem uniknout bolestivému nebo zdlouhavému umírání je stále sebevražda.

Drap

Záleželo by na tom, jak by to vyhodnotila policie, popřípadě jak by rozhodl soud.

zjentek

Jo, sebevražda, ovšem ten fiškus, kterej spustil pilu, by byl souzen za vraždu, jelikož ta těm mrtvolám jistě rozpilovala hlavy ;)