Avatar uživatele
LysoňXXX

Čím více sebevrahů, tím méně sebevrahů..

Váš názor na toto pořekadlo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, bolak před 3856 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Já bych toto úsloví brala obrazně. Říká se např. neskočím padákem, protože nejsem „sebevrah“. Čím více lidí to vysloví a neskočí padákem, tím je menší možnost se stát skutečným sebevrahem. Takže platí – více – méně.

Kdo jde do politiky, je sebevrah. Z velkého množství kandidátů, tedy těch, kteří se stanou v očích jiných sebevrahy, se vybere jen několik, takže opět platí více návrhů – méně
Doplňuji:
Omylem jsem klikla, takž doplňuji

… takže opět platí více kandidátů neuspěje, tím bude méně sebevrahů.

Ale u skutečné sebevraždy bych to brala takto:
Sebevraždu spáchá třeba 10 osob z 1000, takže příště už bude jedinců méně, kteří mohou sebevraždu spáchat.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Takové pořekadlo neznám.
Můj názor? Je to blbost, snad od někoho, kdo chtěl vyrobit nějaké ‚moudro‘, což se mu až tak příliš nepovedlo 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klára K.

Já bych teda řekla, že je to spíš paradox, než pořekadlo, každopádně aby to bylo úplné, musí se napsat čím více úspěšných sebevrahů. Ne všichni sebevrazi to opravdu spáchají.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Omylem jsem klikla a odeslala nedokončenou odpověď. Dopíši později, musím si ještě něco promyslet.

před 3856 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Nepovažuji za správné takovou úvahu o sebevraždách. Nevím, kdo vymyslel, dost se na netu objevuje. Mně vyhovuje obrazné vysvětlení.

Dá se to chápat různě. Třeba i matematicky.

Ad Klára – Sebevrazi neovlivní nárůst potenciálních sebevrahů, protože už nežijí. Mají mají pouze vliv na úbytek z počtu potenciálních sebevrahů v době sebevražd(y).

před 3855 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek