Avatar uživatele
atriplex

Platnost zpáteční jízdenky

Kdy nejpozději musím nastoupit na zpáteční cestu vlakem, aby mi platila zpáteční jízdenka?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3846 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

(1) zpáteční jízdenka platí do půlnoci druhého dne, takže do té doby už byste měl(a) být "doma";
(2) kdy nastoupíte je jedno, pokud zároveň platí bod č. 1
Doplňuji:
ad 2) omluva: jízdu nutno nastoupit PRVNÍ DEN PLATNOSTI

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Výletník8

Není to tak jednoduché. Zatímco platnost vnitrostátní jednoduché jízdenky je stanovena pro všechny dopravce cenovým výměrem (do 6 hodin následujícího dne při vzdálenosti do 50 km, do půlnoci na delší vzdálenosti), u zpáteční se to liší podle dopravce a speciálních tarifních nabídek.
Pro nejběžnějšího dopravce a typ zpátečního jízdného, zpáteční slevu Českých drah, platí podle čl. 40 SPPO (viz připojený odkaz) do 24 hodin následujícího dne, přičemž jízdu směrem “ZPĚT” lze nastoupit kdykoli v době platnosti jízdenky tak, aby jízda byla ukončena nejpozději vlakem, který podle jízdního řádu dojede do cílové stanice před koncem platnosti jízdenky.
Pokud Vám jde o jiného dopravce nebo mezinárodní jízdenku, doplňte dotaz.

Zdroj: www.cd.cz/assets/infoservis/ci m-se-ridime/sppo-7-3-2010.pdf

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Quentosi bohužel špatně. Panenka má pravdu částečně. Ano platí do 6 hodin druhého dne, ale záleží na tarifní vzdálenosti, kde potom jízdenka platí déle.
Já rád slovíčkařím a tak má odpověď je taková, že jízdu musíš nastoupit do tolika hodin, abys byl v místě v čase, který končí platnost. Je to dáno tím, že cestující musí mít platnou jízdenku během celé doby přepravy (dokonce i na nádraží na nástupišti). Pokud bys přijel někam a jízdenka by ti platila do 6 hodin zítra a ty bys tam přijel v 6,01 a při vystupování tě chytil revizor nebo na nástupišti, byl bys bez platné jízdenky.
V případě zpoždění by se to mělo tolerovat. Počítal by se příjezd dle jízdního řádu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Zpáteční lístek má platnost do druhého dne do 6 hodin ráno měl by jste to tam mít napsáno takže si vyhledat spoj takový aby jste ho ještě měl platný a mohl ho použít.

Jejda tak to už jsem hodně dlouho nejela vlakem.Naposledy lístek měl platnost do 6 hodin druhého dne.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Cestování