atriplex

Platnost zpáteční jízdenky

Kdy nejpozději musím nastoupit na zpáteční cestu vlakem, aby mi platila zpáteční jízdenka?

Nejlepší odpověď
quentos

(1) zpáteční jízdenka platí do půlnoci druhého dne, takže do té doby už byste měl(a) být „doma“;
(2) kdy nastoupíte je jedno, pokud zároveň platí bod č. 1
Doplňuji:
ad 2) omluva: jízdu nutno nastoupit PRVNÍ DEN PLATNOSTI

Další odpovědi
Výletník8

Není to tak jednoduché. Zatímco platnost vnitrostátní jednoduché jízdenky je stanovena pro všechny dopravce cenovým výměrem (do 6 hodin následujícího dne při vzdálenosti do 50 km, do půlnoci na delší vzdálenosti), u zpáteční se to liší podle dopravce a speciálních tarifních nabídek.
Pro nejběžnějšího dopravce a typ zpátečního jízdného, zpáteční slevu Českých drah, platí podle čl. 40 SPPO (viz připojený odkaz) do 24 hodin následujícího dne, přičemž jízdu směrem “ZPĚT” lze nastoupit kdykoli v době platnosti jízdenky tak, aby jízda byla ukončena nejpozději vlakem, který podle jízdního řádu dojede do cílové stanice před koncem platnosti jízdenky.
Pokud Vám jde o jiného dopravce nebo mezinárodní jízdenku, doplňte dotaz.

Zdroj: www.cd.cz/asset­s/infoservis/cim-se-ridime/sppo-7-3-2010.pdf

Miroslavst

Quentosi bohužel špatně. Panenka má pravdu částečně. Ano platí do 6 hodin druhého dne, ale záleží na tarifní vzdálenosti, kde potom jízdenka platí déle.
Já rád slovíčkařím a tak má odpověď je taková, že jízdu musíš nastoupit do tolika hodin, abys byl v místě v čase, který končí platnost. Je to dáno tím, že cestující musí mít platnou jízdenku během celé doby přepravy (dokonce i na nádraží na nástupišti). Pokud bys přijel někam a jízdenka by ti platila do 6 hodin zítra a ty bys tam přijel v 6,01 a při vystupování tě chytil revizor nebo na nástupišti, byl bys bez platné jízdenky.
V případě zpoždění by se to mělo tolerovat. Počítal by se příjezd dle jízdního řádu.

panenka

Zpáteční lístek má platnost do druhého dne do 6 hodin ráno měl by jste to tam mít napsáno takže si vyhledat spoj takový aby jste ho ještě měl platný a mohl ho použít.

Jejda tak to už jsem hodně dlouho nejela vlakem.Naposledy lístek měl platnost do 6 hodin druhého dne.