Dan4815

Zpáteční jízdenka

"Začal jsem kvůli přítelkyni jezdit vlakem. Takže je pro mne toto cestování poměrně cizím a novým předmětem k bádání. Bydlí v Praze, kde bych chtěl po větším srazu v Plzni přespat. Jak je to s uplatněním vnitrostátní ZPÁTEČNÍ jízdenky? Nesmím se zpáteční opustit jistý vlak mimo přestup, nebo je to jedno a můžu pokračovat po pár hodinách dál? P.S. jedná se o víkend. Děkuji za odpověď. 🙂
Doplňuji:
Jen to trochu jednodušeji doplním, že jedu z Olomouce a přestup do Plzně mám v Praze a ještě v ten den bych se rád vrátil do Prahy, kde bych přespal a jel zpět domů.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Zpáeční jízdu můžeš nastoupit druhý den. Když pojedeš v pátek, zpáteční jízdu musíš nastoupit v sobotu, v neděli je už pozdě. Když máš na trase přestup, tak je jedno, jestli do navazujícího vlaku nastoupíš hned v nejbližším čase nebo až za čtyři hodiny.
Doplňuji:
Jezdit jak-libo nelze, pouze jednou tam a jednou nazpátek.

Další odpovědi
Beer4Real

zpáteční jízdenka platí celý den, takže mezi těma dvěma stanicema co máš napsané můžeš jezdit od rána do večera kolikrát chceš. takže pokud máš zpáteční jízdenku Olomouc-Plzeň tak můžeš během toho dne jezdit po směru jízdy tedy i přes Prahu jak je libo
Doplňuji:
Lucijej nevím teda jestli jezdíme každý jiným vlakem ale u nás to funguje tak že v ten den můžeš jezdit na té jedné trase kolikrát chceš sem i tam