AdelaHol

Platí informace o roamingu 2017?

Dobrý den, na internetu čtu několik článků o zrušení roamingu v EU od 15.6.2017, tak jsem se chtěla zeptat, zda je to pravdivé, nebo bych s tím neměla ještě počítat? Samozřejmě vím, že to není 100% dokud se to nestane. 🙂 děkuji

Odpovědi
Arne1

Mělo by to tak být, ale prozatím se ještě neví jak to bude fungovat. Možná to bude platit jen za určitou část objemu hovorů / dat který je v tarifu obsažen.
Problém je totiž v tom, že částky které si mezinárodně operátoři mohou účtovat mnohdy značně převyšují částku za kolik operátor tuto službu prodává. Takže je otázka, kdo a z jakých peněz rozdíl dorovná.