Reuef

Volání do ciziny na číslo začínající 800

Potřeboval bych vědět jak to je, když z ČR budu volat do ciziny napřiklad do Velké Británie nebo do Polska na číslo začínající 800 ? Jestli to je taky zdarma jako u nás nebo jestli se to bude počítat podle roamingu ? Děkuju za odpovědi

Nejlepší odpověď
cochee

Národní „800“ čísla jsou zadaču jen pro volání z té národní sítě, zahraniční volající platí. Existují ale i mezinárodní osmistovky, poznají se podle toho, že nemají národní předvolbu (to je to, co je u nás +420 před číslem, u Slováků +420 a třeba US čísla +1), ale začínají rovnou „800“.