Filip84

Pívo, nebo víno? 😃

Nebo záleží na jídle? 😃

Já se obávám, že moc na jídle nezáleží, že to je otázka (spíše) osobních preferencí, „výchovy“, a tak.

Já preferuju pívo. Je pár značek vína, které mám rád, ale u píva „Maďara nieriskujem!“ Jasně, i pívo se dá zkurwit, co by se nedalo. Chemická pěna, „europívo“. No jo, jenže to už, tak nějak, jde i odhadnout, že tady ta flaška / plechovka nebude nic moc.

S vínem je to těžší. Hodně se pančuje, falsifikuje. To za prvé. Za druhé, v hospodě jsou s to prodávat různý „stolní“ víno pro různou „stolní“ společnost. 😅 A ne, nemusí to (nutně) bejt hospoda nízký cenový hladiny. A celou flašku vína fakt nevypiju, to bych byl najebaný, jak ruský sysel! 😅😅 Tak: pívo! 👌😎

Nejlepší odpověď
quentos

Pívo.

Jsem taky především pivař. A mám to štěstí, že to mám pár kroků do nejlepší pivnice na světě, kde čistí trubky denně (!!!) a je to setsakra znát. Neodolám se tam stavit na pivo každý všední den po obědě (o víkendu mají zavřeno – vzhledem k vysoké kvalitě nabízeného piva si to mohou dovolit) napomoci trávení – zato opravdu jen na jedno, výjimečně na dvě. Vždy je to zážitek.
Víno si dám občas večer – a opět jen jednu skleničku, obvykle bílého, a ani u něj na kvalitě nešetřím.

Další odpovědi
Drap

Jiný alkohol, protože ani pívo ani víno nepiju.

Nejsem abstinent. Jiný alkohol vždy podle chuti , potřeby a prostředí.

Chybí jiná možnost. Opět dotaz hodný dementa.

Savier

Pívo.

Jedině pivečko. Na druhé místo bych dal kvalitní vodečku s pomerančovým džusem. Abych byl upřímný víno mi nechutná vůbec. Jednu dobu jsem se mu snažil holdovat ale vždy jsem ho sebe musel lit „na sílu“. Děkuji.

Rocker

Pívo.

elkon

Pívo.

Když už, tak pivo a když pivo, tak skutečné pivo Pilsner Urquell. Nebo-li Prazdroj 12. Žádné patoky, které se za pivo vydávají.

Disraeli

Víno.

Nejsem žádný abstinent, ale alkohol nějak moc nepiju a nikdy jsem nepil. Pozitivní vztah k němu moc nemám a piju ho spíš jen pro zdravotní benefity. V podstatě mi většina druhů alkoholů ani nechutná (mám menší odpor vůči té typické alkoholové pachuti – která je znát hlavně u těch tvrdších než pivo – ale ani tomu pivu neholduji). Ale pro chuť se to moc nepije. Většina lidí to stejně pije pro pocit (otupělost).

Ale když příjde na chuť, něco bývá lepší, něco horší. Tak za mě víno, medovina, šampaňské, gin (ten si někdy dávám k obědu), vaječňák, některé likéry a whiskey a NĚKTRERÉ druhy piv a různý další alkohol. ALE jen spíš příležitostně nebo v malých dávkách. Párkrát do měsíce, někdy ani to ne. Ale jako občas jsem pil víc, ale to jen mimořádně – jako několik piv najednou nebo i pár (jakože dvě, max dvě a půl) láhve vína nebo větší množství tvrdší alkoholu. Ale to je pro mě výjimka, alkohol pro opití/opilost totiž zpravidla nepiju.

Jde taky o to kvalitu. Pivo břečka nebo víno břečka – to je pak jedno (nemluvě o tom, jak podávané – studené, teplé, nebo kdy, za jakých okolností). Ale kdybych měl porovnávat dobré pivo s dobrým vínem, tak asi spíš upřednostním víno. Navíc uznávám vinařskou tradici – moravskou a jihoevropských států jako i starých civilizací.
Vždycky jsem měl víno raději než pivo, ale postupem času… je mi to spíš jedno. Pokud by přišlo na česká piva, tak nejvíc plzeň a kozel. U vín je to složitější – tam upřednostňuji různé druhy, ale zase nejsem žádný vinař, že bych se vyznal ve značkách a ročnících, hlavně je nemám ani zdaleka všechny ochutnané.

Nezáleží ani tak na jídle, jako spíš na aktuální „chuti“ nebo zkrátka pro co se zrovna rozhodnu (ani netuším, čím se to vlastně řídí).

zjentek

Jiný alkohol, protože ani pívo ani víno nepiju.

Dráp vše zásadní vysvětlil i za mě. Děkuju.

aliendrone

Jiný alkohol, protože ani pívo ani víno nepiju.

JJ, jak je již běžné, tak CHYBÍ možnost „jiná odpověď“ (pokud nabízené možnosti zúplna nevyčerpávají možné odpovědi). Neboj nic, dokonce i Rokio to pochopil, MOŽNÁ že i ty časem… 😉 😁 😁

I když na jídle ZÁLEŽÍ, tak i na jiných okolnostech. Nedávno jsme my, déle mladí pupíci po zimě letos prvně hráli nohec (k pobavení jak nás samotných, tak náhodně přihlížejících 😁 ) a přirozeně se hrálo o to, kdo zaplatí tu basu (nezbytné občerstvení). Jistě chápeš, že o víno nešlo. Na druhou stranu zapíjet úspěch (nějaký mimořádný) místo tradičním sektem něčím jiným (pivem třeba) je poněkud DIVNÉ. 😉

BTW – ty nepiješ vodku s džusem? 😮 Asi máš kliku, že z tebe může být kdykoliv cítit chlast (závist! 😉 ). To jako ani Bloody Mary (s řádnou porcí pepře, soli a Tabasca) po ránu jako vyprošťováka? Eném esli nekecáš! 😮 😉 😁

Syd

Abstinent.

Rokio

Abstinent.

K jídlu si rád dám lažantský rubín, což je mošt. Také mám rád Sprite.

Většinou si ale dám vodu se šťávou či vodu kvůli úspoře a zdraví.

jepik

Pívo.

Filip84

Savier: Vodku bych nikdy s ničím nesmíchal! Nikdy! Mám rád Carskaya Gold, Russkiy Standard.

Disraeli

Vodka s džusem je pro ochlasty dobrá. ;) :D Hlavně když se to umí smíchat. Vodka má celkem dost procent, takže se snadno opiješ; přibližně jedna ku jedné to smícháš plus led (nebo rovnou vymražený džus i vodka) a tu chuť alkoholu tam ani necítíš. Takže klidně vypiješ 1,5 l pomerančové džusu, na kterém se ale fakt ožereš (de facto samozřejmě alespoň 0,7 vodky najednou). 😅

Savier se vyzná.. Jemu víno nechutná, protože taky nemá rád „alkoholovou pachuť“, tak to řeší tím, že pije určitý tvrdší alkohol, který takovou pachuť nemá a zakryje to tím, že to zředí se sladkým a pronikvým džusem, který většinu pachuti překryje. Prostě profesionální alkoholik. 😆 Může vypít „džusu“ (vodky), kolik jen chce i bez nepříjmené alkoholové pachuti.

Filip84

Disraeli: Ale já tomu rozumím, naprosto! Jenže já nemám potřebu se namrdat. Respektive, takto: ze stejného důvodu, jako lidé mají rádi být opilý, já nesnáším být opilý: být mimo sebe.

Na druhou stranu pívo, voda, Kaffee se šlehačkou a whiskey, některý víno mi chutná. Takže musím pít pravidelně, ale ne moc, protože pokud pravidelně nepiju, tak pak si dám k jídlu litr píva a vybavené! 👌😅

Já, totiž, pokud se „přepiju“, tak z toho mám „depku“. Nemohu se soustředit na přítomný okamžik, takže výsledkem je to, že jsem ještě víc krutě upřímný, a k tomu ta „depka“. 😅

Disraeli

Nj, ale Savier to má asi jinak. Navíc se asi rád napije.. 😅 něco tu už o tom myslím psal.

Disraeli

Kdeby 1,5 l… klidně spíš 1 l džusu + kolem litru vodky, takže dohromady tak 2 litry, ale klidně to může být i 1,5 l džusus a stejnětolik vodky. Takže 3 l ve výsledku. Z toho 1,5 l vodky během třeba 1,5 hodiny ho kvalitně ožere (i když už má třebou větší toleranci… nevím jak na tom Savier je 😅).

Filip84

Jo a zkušenost s alpami je taková, že ano, z počátku jim stoupá tollerance k alkoholu, takže oni jsou s to udělat i 3.0‰, chlapi i víc, hlavně ti velcí! Ano, z počátku ano. Jenže, jak začnou tvrdnout játra a odcházet ledviny, tak to jde rychle dolů.

Já znám „bezďáka“, co je na ulici od roku 1997. 👌😎 Všichni kolem něho už natáhli dávno brko (jedna umrzla, druhej uhořel, třetího jeblo …) a ten o sobě říká, že je „vinař“. No, ano, on „vinař“ je, protože oni si koupí, ve dvojku, PETku „vína“, to máš tak 130 g ethanolu na osobu: to odpovídá, zhruba, 2.5l 12° píva, to není tak moc – pět piv. Jo, není? A víš, jakou oni z toho mají parádní opici!? 😅

No jasně, protože on už játra nemá, ta už dávno emigrovala do jiný dimense. Teďka oni moc nepožerou, protože jídlo stojí peníz, který je vždycky „vhodnější“ vyměnit za „víno“. Nebo za tabák.

Dej si jedna a jedna dohromady a máš výsledek. Ale – pozor – on je fakt s to se dostat z toho litru, pomalu, do němoty! Až tak bídně na tom je.

Filip84

Disraeli: Já vypít 1.5l vodky, tak budu tuhós. Jako vážně, to abych si koupil hrobový místo a penál, šel si to tam vykopat, dal si tam ten penál a ožral se v něm. A by mne, potom, mohli jenom zaklopit a zahrabat! 😅👌 Víš co: jako by nestačilo, že jsem se tak namrdal, ještě budu otravovat a kušnit, že jsem natáhl brko, ne? 🙄😂