ondra07

Píšete všemi 10-ti ?

Zajímalo by mě, jestli umíte psát všemi deseti na klávesnici. A nebo jestli píšete bez koukání na ní. :) Já se to teď učím ve škole a musím říct, že celou hodinu sedět rovně na židli a psát je dost unavující. Ale od té doby, co se to učím (asi půl roku) jsem si na to zvykl a doma píšu mnohem rychleji i bez koukání, to jsem rád. Jak to máte vy? Píšete třemi prsty a pomalu nebo se snažíte psát deseti a rychle? :))
PS: Není to nějak extra otázka, ale tak co, nudím se :DD
Děkuju za Vaše názory.
S pozdravem Ondra :)

Nejlepší odpověď
annas

Píši všemi deseti a naslepo, hodně rychle. Jenže mám problém, když změním klávesnici. Každá má jiné rozpětí mezi klávesami, ruka se posune a vloudí se občas překlep.
Začínala jsem na mechanickém psacím stroji, pak elektrickém,, elektronickém, nakonec na klávesnici počítače.
Nejtěžší samozřejmě bylo psaní na mechanice – oprava chyb jen gumováním.

Další odpovědi
briketka10

psát všemi deseti se snažím asi jako ty, píšu docela rychle, na klávesnici se dívám nevadí mi to text si hned čtu a na noťasu to není tak obtížné jako na stolním PC, když jsem byla účetní, nedívala jsem na kalkulačku..

Adéla Joon

Ano všemi deseti ale píšu rychle a vždy tam mám milion chyb :DD

WeeBear

Ještě před rokem bych se mohla chlubit (s použitím velkého nadhledu a ironie) chlubit tím, že píšu jedním prstem, při složitějších úkonech (háčky aj.) jsem výjimečně použila dva. Na začátku prváku nám začaly hodiny psaní všemi deseti. Ze začátku to byly snad nejhorší hodiny, klepaly se mi ruce, bolely mě záda.. Ale zjistila jsem, že se to dá naučit docela rychle.
Když se nejedná o číslice, tak píšu naslepo bez problémů. Jsem však zvyklá na klávesnici u počítače. Problémy mívám, když mám něco psát na notebooku, klávesnice má jiné rozpětí a tam to cítím asi nejvíce.. Vzhledem k tomu, že se k notebooku dostanu málokdy, tak je to celkem v pohodě.

Neřekla bych o sobě, že nepíšu pomalu, ale ani rychle.. Jsem ve středu a to mi stačí. 🙂 Jsem ráda, že jsem se to naučila, sice píšu jen devíti prsty (na mezerník používám pouze levý palec), ale jsem naprosto spokojena, konečně nejsem závislá na tom, abych neustále musela koukat na klávesnici.

Michal Kole

Ne, ale učebnici na psaní deseti doma mám 🙂

pizlicka

snazim se:-)

Alesh

Číslice se neskloňují

Pokud se číslovky nevyjadřují slovy, ale číslicemi, má řada lidí tendenci naznačovat tvar dané číslovky tím, že za číslici ještě doplní jakousi koncovku (například 9-ti násobné zvětšení, od 25ti metrů). Číslice se ale neskloňují, podobně jako například značky a většina zkratek. Málokoho by například napadlo napsat v ČRce nebo po 30 km-ech. Správný tvar číslovky totiž vyplývá z kontextu. Píšeme tedy:

Obrázek uveřejňujeme v 9násobném zvětšení.
Plnoletým se člověk stává v 18 letech.

Zdroj: http://interval­.cz/clanky/hrichy-pro-sileneho-korektora-clovek-versus-psani-cislovek/