Avatar uživatele
Registrovaný

Pěstounská péče a daně

můžu uplatnit děti v pěstounské péči jako vlastní při výpočtu bonusů . manžel podniká a měl příjem 31000kč může uplatnit nárok na bonusy v dani za rok 2009

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

1) ANO, slevu na dítě v pěstounské péči můžete uplatnit (§ 35c zákona o daních z příjmu)

2) manžel může rovněž uplatnit nárok na daňový bonus ve svém DP

3) opravdu má manžel jen roční příjem 31.000 Kč ?
Pokud to tak je, tak Vy si můžete uplatnit vedle slevy na sebe jako poplatníka, vedle slev na děti v pěstounské péči i SLEVU NA MANŽELA (viz § 35ba)

-----------

§ 35c
(1) Poplatník má nárok na daňové zvýhodnění na vyživované DÍTĚ žijící s ním v domácnosti

(6) Za vyživované dítě se považuje dítě vlastní, osvojené, DÍTĚ V PÉČI, KTERÁ NAHRAZUJE PÉČI RODIČŮ,...

----------

§ 35ba
(1) Poplatníkům se daňová povinnost snižuje o částku 24 840 Kč na manželku (manžela) žijící s poplatníkem v domácnosti, pokud nemá vlastní příjem přesahující za zdaňovací období 68 000 Kč;

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

koreg8

Chcete požádat o daňové zvýhodnění na dítě? Existuje 10 případů, kdy na ni nemáte nárok https://www.finstart.cz/…

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 840
Zlatý mosoj 444
Zlatý ivzez 297
Zlatý gecco 271
Zlatý Hlada 263
Zlatý standa 200
Zlatý led 181
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý annas 172

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.