Úleva na daň

Dobry den rocni prijem mam kolem 200 000Kc.
Chtel bych se zeptat kolik mi vrati na danich (alespon zhruba ) z dvou odberu krve.
Dekuji.

Nejlepší odpověď
standa

Bezpříspěvkový dárce má možnost snížení ZÁKLADU DANĚ z příjmu o 2000 Kč za každý odběr krve.

Takže ve vašem případě jste si mohl (nejspíš jste tak již učinil podáním daňového přiznání k 31.3.2010) snížit základ daně o 4.000 Kč.

Bez bližších informací, potřebných k zjištění vaší daňové povinnosti, vám nemůže sdělit KOLIK Kč vám bude FÚ vracet.

Mohu vám pouze prozradit, že díky „odběrům krve“ budete mít daňovou povinnost NIŽŠÍ o 600 Kč (15% ze 4.000 Kč) oproti teoretické variantě „bez odběrů“.