Avatar uživatele
nik95

Jak a kdy mi mohou vrátit daně?

Jsem student a podle zaměstnavatele, by mi měli vrátit daně. Co pro to musím udělat?

Zajímavá 0 před 3396 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Základem je podání daňového přiznání (daně z příjmu).
Pokud ti vyjde, že jsi na zálohách na daň zaplatil více, než bys musel, na konci formuláře pro přiznání k dani vyplň kolonku, že chceš přeplatek vrátit.
Nemá to smysl, byla-li by suma vratky nižší, než 100,– Kč (to FÚ nevrací).
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ahold

Zaměstnavatel ti vydá „Potvrzení o zdanitelnýchpříj­mech“
Formulář k „Přiznání k dani fyzických osob“ si vyzvedneš na finančáku, nebo bývá v novinách jako příloha. A můžeš ho vyplnit i na internetu. Na netu bývá i vzor, krok za krokem, jak ho vyplnit. Není to nic složitého. A samo ti to vypočítá i případný přeplatek.
Přiznání na dani musí být odevzdáno do konce března a vyrovnání dostaneš do konce dubna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Předpokládám, že se bavíme o dani z příjmu ze závislé činnosti (ze zaměstnanání).
Postup záleží na tom, jestli máte povinnost podat daňové přiznání nebo ne. Pokud ne, provede zaměstnavatel roční zúčtování daně a přeplatek vyplatí v březnové výplatě. Pokud musíte z jakéhokoliv důvodu podat daňové přiznání, potom vám dá jen potvrzení o zdanitelných příjmech, vy podáte daňové přiznání a případný přeplatek vám vrací finanční úřad.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
střevo

@gecco
von myslí něco jinýho…"udělat " export, a nechat si vyplatit milióny na daních;-)
běžnej tuneling

před 3396 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek