Buela

Nevíte, zda je možné žádat o vrácení DPH – podrobnosti v popisu?

Vraceni dph a pece o osobu blizkou

Ahoj dostaly jsme prispevek z up na auto budeme zadat vraceni dph z financaku dotaz zni nebude vratka ovlivnena na prijem z pece o osobu blizkou 3 stupen jeta vratka pocitana jako prijem nechceme prijit o peci a dalsi dotaz ta vratka dph patri osobe pronkterou je automobil nebo se musi vratit up

--
Tazatelka vložila novou otázku. Aby vše bylo v jednom, doplňuji:

Cena vozu je 201900 kc budeme uplatno at odpocet dph pro ztp je to 21 procent? Kolik se mi teda vrati dph? Dekuji

Odpovědi
JájsemRaibek

Vy jste plátce daně z přidané hodnoty? Pokud ne, tak nemůžete o vrácení zaplacené DPH žádat.
A pokud i jste plátce DPH jako podnikatel, tak pokud příspěvek byl k soukromým účelům, nemůžete odpočet uplatňovat.

autacek

Důležite je, jestli auto bylo koupeno od plátce DPH. V případě, ze Vám byl přiznán příspěvek, můžete si podat žádist o vrácení ke správci daně. Přiznání příspěveku je podmínkou, nikoli negativní okolností.

k doplnění otázky:
Vrátí se Vám vyčíslená částka DPH, v optimalním případě cena vozu/121×21