Mohu uplatnit nárok na úlevu daně na cizí dítě žijící ve společné domácnosti (na hromádce)?

Dobrý den,žijeme s přítelkyní „na hromádce“.Já jsem rozvedený a ona vdova a má 2 dcery ve věku 11 a 5 let.Nyní máme spolu další dcerku (10 měsíců).Pří­telkyně pobírá vdovský důchod a sirotčí na jednu z dcer,na druhou bohužel nic i když by měla dostávat výživné (potřebné kroky již provedla,ale zatim se nic neděje).Nyní pobírá také rodičovský příspěvek na naše společné dítě,na které jsem si samozřejmě vyřídil úlevu na daních.Zajímá mě tedy,jestli je tu nějaká reálná možnost,že bych měl i na její 2 dcery úlevy,aniž bych je osvojoval?A je možné též uplatnit úlevu i na přítelkyni,když je teď na mateřské?Žijeme všichni v jedné domácnosti se stejnou trvalou adresou.A je-li tu ta možnost úlev,nepřijde přitelkyně o vdovský důchod a sirotčí nebo ji nebude nijak krácen?

Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
kropitko

Bohužel slevu uplatnit nemůžete
Na jaké dítě můžeme slevu – bonus uplatnit
Daň si můžeme snížit (nebo vyčerpat bonus) na dítě, žijící s námi v domácnosti, které je:

nezletilé (až do ukončení povinné školní docházky)
zletilé až do 26 let věku, pokud se soustavně připravuje na budoucí povolání nebo díky zdraví se připravovat nemůže
a zároveň je to dítě

vlastní
osvojené
v náhradní péči
dítě druhého z manželů
vnouče, jehož rodiče nemají příjmy, ze kterých by si mohli slevu na dani uplatnit
Nemůžeme uplatnit slevu například na dítě družky.

Zdroj: http://www.jak­podnikat.cz/sle­va-na-dani-dite.php