highsmoke

Je možné uplatnit slevu na poplatníka za všech 12 měsíců i když jsem pracoval je 10 měsíců z 12?

Sleva na dani na poplatníka je 23640/rok. Nemůžu najít kolonku ve formuláři daňového přiznání, kam tuto částku napsat. V minulém roce tam byla. Myslíte, že to znamená, že je možné uplatnit tuto slevu pouze na měsíce, ve kterých jsem pracoval? Nebo lze uplatnit slevu celou?

Nejlepší odpověď
fablen

Sleva na poplatníka za rok 2010 je Kč 24840/rok. Částka, kterou uvádíte platí až pro rok 2011 (snížení o „povodňovou daň“!!

Částku Kč 24840 uplatníte celou, nic nekrátíte.

V daňovém přiznání jde o řádek číslo 64

Další odpovědi
Jambalaya

Taková kolonka tam určitě nikdy a nikde nebyla 🙂.
Sleva na poplatníka se nekrátí, odečítá se vždy celá.