klaradol

Mám nárok na daňovou slevu na poplatníka?

Nastoupila jsem nyní do svého úplně prvního zaměstnání, podepsala „růžový papír“ a chci se tedy zeptat, zda mám již od první výplaty nárok na daňovou slevu na poplatníka. Na výplatní pásce totiž sleva zaúčtovaná není a platila jsem plnou daň.

Odpovědi
kolmano

Ano, nárokovat si slevu na poplatníka můžeš od prvního měsíce. Zajdi za účetní vaší firmy ať se na to koukne. Občas se větších firmách stane, že se růžový papír založí a zapomene se to zanést do systému.