rady74

Můžu si uplatnit odpočet daně na dítě?

Od poloviny loňského roku nesdílím s bývalou přítelkyní domácnost a od druhé poloviny roku jsem ji podepsal,že si bude uplatňovat slevu na dceru.Chci si uplatnit daň za první polovinu.Mám nárok aspoň na polovinu,když s tím bývalka nebude souhlasit?Za polovinu roku dělá pupínky,tak jestli mám nějakou šanci?
Doplňuji:
Pro OCKO:to znamena,že mi její zaměstnavatel může vydat potvrzení,že si daň neuplatňovala?Prý si to zrovna ona může uplatnit zpětně?

Nejlepší odpověď
anonym

Je možné, abyste si Vy uplatnil odpočet na dceru za podmínky, že buď Vám přítelkyně vystaví Čestné prohlášení o tom, že neuplatnila daňový bonus za první pololetí roku, nebo si v případě jejího zaměstnání vyžádejte takové potvrzení u jejího zaměstnavatele.
Doplňuji:
Zaměstnavatel Vaší partnerky Vám toto potvrzení vydat může, ale ona si na druhé straně může nárokovat za celý rok odpočet na dítě. Daňový bonus se nevztahuje k délce zaměstnání nebo podnikání rodičů, ten souvisí jenom s dítětem.