ulevy na dane na dite

Dobry den, byvala manzelka mi rikala, ze mohu podat dodatecne danove priznani a tam si uplatnit ulevu na dani na dceru z prvniho manzelstvi. Dcera studuje, je ji 20let nebydli ani s matkou ani u otce. Platim vyzivne. Zajimalo by me zda-li je to pravda.
Děkuji a preji pekny den

Nejlepší odpověď
kropitko

Sleva na dani se uplatňuje pouze na nezletilé dítě,které s vámi žije ve společné domácnosti. Může se jednat i o dítě,které není vaše,ale partnera,nebo osvojené dítě apod…

Další odpovědi
standa

Doplňuji předchozí odpověď ještě o tyto ´zajímavosti´ :

  • může se jednat i o ´cizí´ dítě (za určitých podmínek může slevu uplatňovat i prarodič nebo druhý z manželů na dítě, který není jeho…)
  • dítě MUSÍ žít s osobou, která uplatňuje slevu ve společné domácnosti
  • dočasný pobyt dítěte mimo domácnost nemá vliv na uplatnění daňového zvýhodnění
  • dítě může být i DOSPĚLÉ (až do 26 let), pokud studuje, respek. pokud nepracuje z důvodů dlouhodobé nemoci či úrazu

(více viz § 35c zákona o daních z příjmu)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t3.aspx