mikraus.dc

úlevy na daních

dobry den mam žl.a letos jsem po 4 letech přišla o čid ale ze zdr.duvodu podle §67odst.2písm.c a odst.3 dle zákona o zaměstnanosti zdr.znevyhodněnost mi zustala.zustavají mi i nadále stejné ulevy na daních jako dosud dle lpk ano ale nic se tu v rozhodnutí nepíše jen to že zdr.stav trva na 5 let.děkuji za radu

Nejlepší odpověď
standa

Pokud „úlevami na daních“ máte na mysli ´slevy´ uvedené v ustanovení § 35 zákona o daních z příjmu, tak pak platí, že zmiňované slevy si může uplatnit zaměstnanec se ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM, které je definováno dle § 67 zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti.

Pokud vám byl odejmut ČID, protože jste pozbyl(a) statut osoby se zdravotním postižením dle § 67/2.c zákona o zaměstnanosti a pokud vám současně NEBYLA přiznána invalidita 1.-3. stupně dle písmen „a“ a „b“ § 67/2, tak podle mého názoru si výše zmiňované ´daňové´ slevy UPLATNIT NEMŮŽETE…,

…ale zeptal bych se přímo u kováře, tedy na finančním úřadě, protože může existovat jiná vazba na uplatňování slev, a to původní rozhodnutí o přiznání statutu osoby se zdravotním pojištěním, které platá 5 let, takže by vám teoreticky ještě rok zbýval.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zamestna­nost/cast3.as­px