scolmen

Pas pro dítě

jsem dědeček 4letého vnuka a chtěl bych s ním vyjet na slovensko,musím mít pas nebo neexistuje náhodou nějaká plná moc od rodičů a nebo se dá vepsat do pasu dědečka když ho maají rodiče?

Nejlepší odpověď
kropitko

Budete muset nechat vystavit vnukovi pas, o tom,že by šlo zapsat ho do Vašeho pasu jsem nikdy neslyšela, plná moc jistě stačit nebude. Třeba se ale mýlím a někdo mě opraví.

Další odpovědi
panenka

Pokud nejste jeho rodič a nemáte ho v občanském průkazu tak na vycestování s vámi skutečně potřebuje mít vlastní cestovní pas.

Jahoda

Musíte si pro dítě nechat udělat pas. Navíc asi budete potřebovat souhlas rodičů o tom, že souhlasí s tím, aby jste jel s jejich dítětem (Vašim vnukem) mimo ČR, tedy do zahraničí.

Výletník8

Doplňuji odpovědi rychlejších o odkaz na zákon o cestovních dokladech: Zapsání do dítěte do cestovního dokladu rodiče (ne dalších příbuzných) upravuje § 7, postup při žádosti o pas § 17 – 22.

Zdroj: portal.gov.cz/za­kon/329/1999/7