Boy 13

Pamatujete si svoje životy před rokem 2020 ?

Tj. cítíte taky, jak vás tato pandemie ovlivnila od března roku 2020 ? Taky byste chtěli svoje životy zpátky ? Já bych si zopakoval rok 2019, protože to byl poslední rok normálního života. Dnes je to takové, že člověk má strach, co přijde zítra. Jak to cítíte vy ?

Nejlepší odpověď
led

Pandémia ovplyvnila myslenie všetkých ľudí (súčasníkov), či chceme, alebo nechceme. Snívať a spomínať na dobu pred pandémiou je pre mnohých krásne, ale žiť musíme dnes, aby sme sa dostali do budúcnosti.

Další odpovědi
dubraro

Pamatuji si to dobře. Nebyla to žádná sláva, ale dnes je to o dost horší. A ještě bude.
Vlastně máme vzácnou možnost sledovat kolaps rozvinuté, bohaté civilizace. Bohužel naší vlastní.

Ametyst

Samozřejmě, budeme vzpomínat na relativní svobodu. Tento nouzový stav vyrábí z lidi vzájemně nepřátele. Navíc jen příkazy a zákazy shora a hlídání jednoho správného nazoru jsou v rozporu s kecy o demokracii.

marci1

Vypadá to tak, jako bychom dostali „upozornění“, zvednutý prst a výzvu k zamyšlení nad nad našim „způsobem“ života na této planetě. Měli jsme se moc dobře a brali jsme to jako samozřejmost. Místo toho, abychom se k sobě více chovali s láskou, objímali se a užívali si možnost být se svými blízkými, známými a kamarády, komunikovali spolu, více jsme mysleli na „věci“, prožitky a zážitky. Myslím teď velmi na „Malého prince“. Věci jsou jen věci a co je v životě nejcennější, je očím skryté. Jako optimistka věřím, že se zase budeme moci bez obav objímat a být spolu nablízku. 🙂

P.S. Hospodu, fitko, kino, divadlo, dovolenou ap., péči o svoji tělesnou schránku a kulturní a jiné zážitky si nyní musíme „upravit“ na podobu v domácím prostředí. Prozatím můžeme jen vzpomínat. 🙂

annas

Rok je jen krátký úsek minulosti. Dnes jsem v ČRo zaslechla jednu píseň, uvádím její refrén

https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/dekan-jakub/co-bejvavalo-uz-neni-850982

„Co bejvávalo už není,
a všechno se to mění.
I ty, i já ,
i to naše snění.
Co bejvávalo už není,
a všechno se to mění.
I ty, i já,
i to naše snění“

Většina z lidí touží po tom, aby bylo líp, aby se život vrátil do normálu, tedy žít bez covidové hrozby, i když je třeba žít dnes … .

Jiří Bohumil

Určitě byl tehdy život jednodušší a příjemnější než v roce 2020. A asi ještě určitou dobu lepší nebude.
Ovšem když si vezmeš životy (u tebe zřejmě spíše tvých prarodičů) a jejich předků, tak tohle období bude určitě méně náročné, než období první a druhé světové války.
A za mne, jak naše generace (a jsem už starej dědek), tak i generace mých dětí a vnoučat, měli jsem a máme život nesrovnatelně příjemnější a jednodušší, než ty generace předešlé.
A pokud budeme trochu trpěliví a také i ukáznění a zodpovědní, věřím že i tato doba bude za pár let pouhou vzpomínkou.
A strach je běžnou součástí života, stejně jako pocity spokojenosti a štěstí. Hlavně se mu člověk nesmí dlouhodobě poddávat. A vždy musí věřit a doufat, že „vše špatné se zase v dobré obrátí.“:-)

Hlada

Nic významného se nezměnilo.
Oproti válkám nebo okupaci v roce 1968 je nějaká viróza bezvýznamnou epizodou.
Větší problém vidím ve splácení dluhu, který se pod záminkou virózy udělal.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Marci: píšeš to hezky,ale být spolu nablízku jsme už teď, zamčení.

marci1

Se svými nejbližšími rodinnými příslušníky ano, ale co širší rodina, známí, kamarádi, kolegové v práci, spolužáci ap.? Ti většině lidí určitě chybí (pokud se chováme ohleduplně a „zodpovědně“, zejména ke starším lidem). 🙂

Ametyst

Ano, sama mám rodinu v dalekém zahraničí, tak vím, jak to je bolestné. Plošné zamykání devastuje každého. Konec v nedohlednu, protože není politická vůle. Tak chutná moc, která působí naši bezmoc.

Jiří Bohumil

Ametyst- devastaci způsobuje spíš to rozdělení společnosti a nevůle se po určitou dobu trochu omezit, abychom toto nepříjemné období překonali co nejrychleji. A já stále věřím, že nejde ani tak o tu „moc“ ale hlavně o tu nemoc.
A „politická vůle“ a její výsledky a důsledky, jsou hlavně právě odrazem toho, jak je naše společnost rozpolcená. A je to jasně vidět na průběhu opatření a nemoci v období jara 2020, kdy to většina nás respektovala a pak podzimu a dnešní doby, kdy to velká část společnosti bere jako „omezování "svobody a demokracie“.
Svobodu to určitým způsobem pochopitelně omezuje (jako i většina jiných a běžných zákonů) ale s demokracií to nemá nic společného. 🙂