Ganymede

Osetri nemocnice takoveho cloveka?

Kdyz nekdo najde bezdomovce, co potrebuje lekarsky ošetřit, ale neni u pojistovny, může ho nemocnice odmitnout a nechat ho zemrit??
Ja myslela, ze zivot je cennejsi..

Nejlepší odpověď
marci1

Nemocnice by jej měla ošerřit. 🙂

Další odpovědi
zzzzz

U nás je lékařská péče zaručena listinou, ta je ústavním zákonem. Je jedno, zda je pojištěný nebo není. Občan ČR je pojištěný vždy i bezdomovci jsou pojištění, i když si pojištění neplatí. To pojištění je ze zákona, není dobrovolné.

briketka10

Samozřejmě, že ano, vždyť kolikrát najde policie
opilého bezdomovce a zraněného ihned ho veze
do nemocnice.
Nemá žádné doklady.

Drap

Pokud hrozí bezprostřední ohrožení života tak ho nemocnice ošetřit musí a také to tak nemocnice dělají

Adam2

Jak kde. Ale v chudších zemích, např. na Filipínách, kolem vás dají plot, abyste mohli v klidu zemřít na ulici, pokud nemáte kartičku pojišťovny.

zjentek

Jak říká zzzzz- nemocnice ano ..ovšem ten personál v ní se na něj zvysoka vys...........