Avatar uživatele
iceT

Opravdu to tak funguje?

okopírováno a přeposláno odjinud
Přišlo mi emailem: V sobotu jsem mluvil s paní, která pracuje na zákaznickém centru. Dozvěděl jsem se od ní o dalším způsobu, jak tento stát dává peníze cikánům. Tentokrát pomocí ČEZ. Cikán ví, že spotřebuje elektřiny za 2000 Kč měsíčně. Zajde na zákazn…ické centrum ČEZ a dá si žádost o zvýšení záloh na 4000 korun. S potvrzením o výši záloh jde na sociálku a požádá o podporu, protože na placení tak vysoké zálohy nemá. Sociálka mu klidně vyplácí měsíčně podporu 4000 Kč. Nikdo nic nekontroluje, neprověřuje. Cikán každý měsíc „zaplatí zálohu“. Na konci roku udělá ČEZ vyúčtování a zjistí, že cikán má 48 000 korun přeplatek. Tak vyplní složenku a pošle jí cikánovi, ten si pěkný balíček vyzvedne na poště! JE TO MOŽNÝ???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? anonym, vagra, kapka, Kerberus, bobánek, tom004, barnajka, anonym, bolak před 4781 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Také jsem dostala. Nejen to , ale i jak to chodí v lékárně či ve velkých marketech. Řešení této situace ve Švýcarsku …

Člověk žasne …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jose1f

Je to velmi zajímavá otázka. Chtělo by to znát alespoň jeden konkrétní případ, kdy se takto někdo obohatil. Nejsem specialista na sociální výpomoc, ale myslím si, že pokud by to šlo, využívali by to hlavně naši papanáši. Cikánovi by to určitě neprošlo, tomu by to hned sebral exekutor.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
barnajka

Osobně si myslím, že je to jenom další hoax, protože za poslední měsíce jsem podobných zpráv četla několik – a všechny byly proticigánskýho zaměření :)) Neřekla bych ani, že je to nějaká rasově motivovaná „kampaň“ proti našim spoluobčanům.. Poselstvím hoaxu je „být šířen“ – většinou taky končí větou: Pošli to všem svým přátelům a varuj je… A vzhledem k pověsti, jakou u nás cigáni mají, je hooodně velká pravděpodobnost, že lidi varování tohoto typu opravdu šířit dál budou.
Znám jednu databázi, kde se zveřejňují ověřené hoaxy – doporučuju nahlédnout, budete možná překvapeni, kolik ze všech těch „zaručeně pravdivých“ zpráv, co vám plní e-mailovou schránku, je ve skutečnosti hoax. Když jsem ten seznam zrakem přelítla, našla jsem minimálně 50, se kterými jsem měla tu čest setkat se osobně :)) Ale o cigánech jsem tam nenašla nic, tak kdoví?

Každopádně věřím tomu, že i s tím přeplatkem u ČEZu to možný je. Já rasista nejsem, naopak – asi jako jedna z mála cigány čas od času bráním, protže i slušní lidi se mezi nimi dají najít… Ale musím uznat, že ze strachu před nařčením z rasismu, jsou v ČR cigánům přiznávána privilegia, na která obyčejný bílý nedosáhne. A oni v tom navíc umí chodit. Do školy nechodí, do pěti pořádně napočítat neumí – ale v sociálním systému se vyznají perfektně a dokážou využíj kdejaké skulinky.
Jedna historka: kdysi jsem byla svědkem scény na pracáku, kdy ošoupaný smradlavý cigán středního věku kopal úřednici do dveří a sprostě jí nadával za to, že mu sehnala práci :)) Cigánovi vše prošlo, na cigána nikdo nezavolal ani ochranku, ani policii a paní úřednice s ním nakonec ještě jednala „v rukavičkách“ a mile se ho pokoušela uklidnit. Schytla to ovšem má mamka – jak cigán odešel, paní úřední dala konečně průchod svým emocím, mamka šla na řadu hned po cigánovi – a musela od úřednice půl hodiny snášet nabručený tón a nezdvořilý odsekávání.
Cigánovi vše prošlo – i to, že nabídnutou práci odmítal přijmout. Kdysi jsem v dubnu ukončila studium na jedné střední škole – s tím, že od září jsem měla jistý přestup na jinou SŚ. Do té doby jsem byla hlášená na pracáku, v červnu mi našli práci, kde bylo NUTNÉ 3 měsíční zaškolení. Šla jsem se tam hlásit, absolvovala krátký rozhovor s potenciálním šéfem…začal mi vysvětlovat to zaškolování a když jsem mezi řečí zmínila, že nevím, jak to udělat, protože od září nastupuju zpátky do školy… seřval me, proč tam prý za ním teda lezu. Napsal mi pro pracák zprávu, že já jakožto zaměstnanec jsem pro něj neperspektivní. S papírem jsem šla zpátky na pracák, kde mě čekal druhý sprdung. Madam úřednice mě sjela, že dokud do školy vysloveně nenastoupím, nesmím si dovolit říct, že budu pokračovat ve studiu. Já jsem teda pánovi asi měla lhát… V září by byl celej šťastnej, že mám školení za sebou…a já mu udělám pápá, vracím se do školy… Na pracáku mi pak ještě vyhrožovali, že správně bych prý za ten svůj prohřešek měla být vyřazena z databáze – tak ať už se to prý neopakuje. Hmmmm… :))

Jinak ještě k těm hoaxům – ta databáze je na http://www.ho­ax.cz/hoax/da­tabaze/ , kdo má Facebook, tak jsou i na Facebooku http://www.fa­cebook.com/grou­p.php?v=wall&gid=51132­952350 a zahraniční obdoba http://www.fa­cebook.com/pa­ges/Hoax-Slayer/69502133435

Našla jsem ve schránce jedno z těch X varování proti cigánům – vsadím se, že už jste se s tím taky někde setkali:

"Nakoupil jsem v marketu a lístek zahodil. Když jsem přijel s vozíkem k autu, přiběhl hnědočech a ztropil povyk, že prý jsem mu ukradl nákup. A že to v koši je jeho, má na to paragon (ten můj vyhozený) a zavolali policajty. Zachránilo mě, že jsem platil kartou. Když to cikán uslyšel, tak zdrhnul. Jinak bych ale podle policajta měl problém, protože doklad o zaplacení měl on, nikoli já.

Prý se to množí, pokladní nic nedosvědčí, těm tam projde spousta lidí…"

Doplňuji:
Něco pro zasmání :))

http://img.na­dapenny.com/t20/111­39/nadap030023216­800232.jpg

Upravil/a: barnajka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bobánek

V naší republice mě už nic nepřekvapi,ciganí se měli dobře jak za komunistu tak i ted.Unás například cigáni zaplatí městu nájem a s ustřiškem jdou na sociálku a peníze dostanou zpátky a tak je to s komunálním odpadem,elekřinou a s ostatníma poplatkama.Tak se v tomto státě hospodaří!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Je to hoax: https://www.ho­ax.cz/hoax/zvy­sene-zalohy-na-elekrinu-jako-zdroj-prijmu/

Avatar uživatele
Jose1f

Abych uvěřil, pořád mi schází konkrétní případ. Člověk, který neumí do pěti počítat (a nemusí to vždy být jenom cikán), by těžko vymyslel takovou konstrukci právního podvodu. Naopak, tím hlupákem by musel být příslušný úředník (a jeho nadřízený), který by schválil takový postup.
Naopak ale je pravda, že kdo by mohl prokázat, že se stal alespoň jeden takový případ, mohl by sám zbohatnout. Stačí, když to prodá jako námět dennímu tisku. Za takový námět se platí až 30.000 Kč. Tož hurá do toho, nenasí**jte se zbůhdarma, ale své informace výhodně prodávejte a bohatněte!

před 4781 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

A jak je teda možný,že bílým neplatičům nebo jen těm,kteří jsou v prodlení s placením energií odstřihnou dodávky během několika měsíců a cigáni si můžou svítit třeba čtyři roky,když jsou načerno připojení za elektroměrem a každý kdo by s tím mohl a měl něco udělat to ví a dluh narůstá a narůstá…
Úředníci nemusejí být hlupáci,jen mají obavy…
U nás se stalo,že uřednice odmítla podepsat nějaké papíry ohledně dávek a cigán jí začal vyhrožovat,že pokud nedá,tak jí podpálí barák a to není hezká vyhlídka,nemyslíte?

před 4781 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jose1f

Milý/á iceT, napiš konkrétně, kde u vás se to stalo a která to byla úřednice a který to byl cikán. Úřednice, která se bojí konat podle zákona, na úřad nepatří. Stejně jí totiž může vyhrožovat i „bílý prudič.“ Jako úředník bych takové jednání chápal jako nevhodně podanou stížnost – vyhrůžku, která se vymyká běžnému postupu a kterou musí řešit nadřízený. Proto bych zavolal nadřízeného, aby u dalšího jednání byl jako svědek a aby rozhodl, jak postupovat dál.

před 4781 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Zkopíroval jsem část mailu, který uvádí, jak takové případy řeší ve Švýcarsku:
.........Vrátil jsem se z 6 denní studijní cesty ve Švýcarsku.
Je tam také hodně cikánů/romů, ale vidíte na rozdíl u nás, jak tvrdě pracují.....
Mají motivaci, která platí pro všechny:
Podporu v nezaměstnanosti jen po odpracování souvisle 5 let bez delšího přerušení. Odmítnutí práce – žádná podpora.
Ztráta zaměstnání vlastní vinou – absence, požití alkoholu na pracovišti – žádná podpora.
Zničení obecního bytu a státního majetku musí zaplatit anebo do vězení a tvrdě tam pracovat na uhrazení škody.
Je s podivem, že pseudohumanisté nekřičí a veřejně nekritizují Švýcarskou konfederaci, že nechce zadarmo bez odevzdané práce živit parazity.
A nikdo v rámci Evropy nemluví o rasismu ve Švýcarsku........

před 4781 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

O situaci ve Švýcarsku jsem něco málo četla,je pozoruhodné,že jinde to jde a jen tady ne…

před 4781 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kerberus

Také jsem si to říkala – bez problémů a tvrzení, že jde o diskrimaci jisté skupiny …

před 4781 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek