mokrygorky

Jak myslíte, že to bude se světem?(konkrétně evropa)

Chápete – Rusko tajně podporuje separatisty, ti dobývají dále a dále a navíc plánuje něco se Skandinávií. Na jihu ISIS, který prý už není možné celý obsadit.. Kam myslíte, že to vše povede?

Doplňuji:
Plus EU se celkem.. rozpadá: Řecko ty dluhy určitě nezaplatí → výstup z EU
A VB také něco plánuje(odchod myslím)
Myslím, že to skončí totální revolucí. Všechno bude jinak. Celý svět se prostě nedokáže domluvit :(

Nejlepší odpověď
gecco

Podle mého:

  • Rusko je celkem v prd*li a tak se pokouší výboji dosáhnout na nové zdroje (jeho vývoz je na surovinách založen, vývozní technologie takřka nemá) a i nová odbytiště (až na výjimky není o ruské produkty zájem); Rusku ekonomicky hrozí, že je ´pohltí´ Čína (pokud se tak stane, zanedlouho je pohltí i politicky)
  • ISIS (pokud vše půjde dosavadním způsobem) nebude mít na vnitřní politiku a ekonomiku EU přímý vliv
  • Řecko – no, jestliže se nynější levicově se projevující vláda nerozhodne chovat se ´pravicověji´, odejde z eurozóny, následkem toho se ocitne ekonomicky úplně v pr*eli a těžko další politický vývoj předpokládat (každopádně – EU výrazně neohrozí ani politicky, ani vojensky)
  • VB – máš takovou indikaci?

___
Jak už jsem tu někde psal – výrazněji se vyvíjející (a současně populačně nabobtnalé) jsou Čína a Indie – takže se připrav na rostoucí vliv těchto států i na EU (i celý svět)…
😉

Další odpovědi
mosoj

Špatně. USA se veškerou svojí mocí snaží vtáhnout Rusko do války, ale to nebude válka typu Afganistán, Lybie, Irák !!!!
Lživou u propagandou, kterou k tomu používají, již předčili Goebbelse.

Drap

Takto položená otázka je zřejmě silně ovlivněna tím, jak nepravdivě nás informují media. Je třeba si uvědomit, že celý problém byl vyvolán díky EU a USA. Těžko odhadovat jak to s Evropou dopadne, ale faktem zůstává, že k válečnému konfliktu máme velmi blízko. USA by to velmi prospělo a nedá se předpokládat, že by Rusko chtělo pozbýt další oblasti svého vlivu.