Nela56

Opravdu smích prodlužuje život?

Nejlepší odpověď
annas

Před hodinou 19. 7– vložil dust8 podobnou otázku.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/o-kolik-sekund-prodlouzi-zivot-desetivterinovy-smich

Jinak stačilo využít našeptávač při vkládání otázky a objevil se odkaz na archiv na stejné otázky.

Najdete vysvětlení na dotaz i od těch uživatelů, kteří zde stále jsou.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=prodlu%C5%BE­uje%20sm%C3%AD­ch%20%C5%BEivot%3F%20

Další odpovědi
da ny

Samozřejmě, že ano 🙂
https://www.me­sicnikzdravi.cz/re­cepty/devet.htm

led

Len smiech nenásilný z radosti a v dobrej pohode predlžuje život.

Násilný smiech, smiech z donútenia môže práve naopak, ublížiť vám.
Nebezpečný je smiech s plnými ústami, (jedla, alebo kvapaliny). Jedlo vám môže zabehnúť a „kucky kucky“ (to je ten lepší variant), horší môže byť naozaj ten prudko skracujúci život zadusením.

Smiechu na vlastných chybách by malo predchádzať zamyslenie nad príčinami chyby. Vaša chyba bola, že ste sa nepozreli ani len na predchádzajúce otázky spred niekoľkých minút.

Dodatok:
Marci1 len 120 rokov? Tak málo? 🙂

Kepler

Říká se to a ne jen tak nadarmo. Život v psychické pohodě a beze stresu je určitě nejlepší.

marci1

Samozřejmě, my co se rádi smějeme, počítáme, že tu budeme do 120 let. 🙂
Taky proto, že ve 100 letech nám přidají k důchodu 2.000,– Kč k důchodu, což mnoho lidí ani neví. 🙂

ivzez

Ano.

jsemjá

Z hlediska fyzického, ano. Z hlediska křesťanského, ne, jen Bůh rozhoduje, jak člověk bude žít.