dust8

O kolik sekund prodlouží život desetivteřinový smích?

Zdroj: https://pixaba­y.com/photos/par­ty-people-girl-club-festival-1284304/

Nejlepší odpověď
annas

Nesouvisí to přímo s časem, ale s tím, že se v těle při smíchu uvolňuje hladina endorfinů. Ten příznivé působí na imuniltu, a působí proti bolesti. Záleží na druhu smíchu a jeho intenzitě.

Takže nejste smutný, ale máte radost, že vás nic nebolí Díváte se optimisticky na svět. Zapomenete na všechno zlé, takže tím posiluje i své myšlení a mevnímáte špatný čas.
Určitě nejde hladinu endorfinu změřit jako krevní tlak, ale je prokázané, že při pocitech při pocitech zlosti, strachu a nenávisti tělo produkuje škodlivé látky, které určitě neprospívají zdraví.

Nadarmo se neříká, že

„chatrč ze slámy, v níž se lidé smějí, má větší cenu než palác, v kterém lidé pláčí.“ -čínské přísloví

http://www.ci­tatyo.cz/cita­tyo/citaty-o-smichu

Našla jsem jeden článek

„Smích pomáhá k lepšímu zdraví, snižuje tlak a posiluje břicho “

https://pozitivni-zpravy.cz/smich-pomaha-k-lepsimu-zdravi-snizuje-tlak-i-posiluje-bricho/

„Dovíte se, že ze studii výzkumníci zjistili, že se při očekávání zábavných momentů hladina stresových hormonů v organismu člověka snížila o 38 až 70 procent.“

Zhlédnutí hdinové tilmové komedie, při níž se smějete, vás „dobije“ na 24 hodin, . takže si převeďte na čas v souladu s vaší otázkou.

Další odpovědi
CTTON

led

Brať život prirodzeným nenásilným spôsobom z tej lepšej stránky, nebáť sa smiechu ani v smútku naozaj pomáha v predĺžení života.
Neviem vám to presne doložiť v sekundách, (do času odoslania odpovede je to niečo medzi 1,3 –1,5 mld sekúnd),
ale možno aj vďaka mojej teórii o vplyve pozitívneho myslenia, som oficiálnu informáciu lekára o mojom plánovanom odchode zo sveta ľudí si predĺžila už viac než na dvojnásobok. (vraj sa nedožijem 30 rokov, cha cha cha… stále som tu.) A ak tu nebudem, hľadajte ma na cestách v minulosti. 🙂

Drap

Cca o 0,026 s