Amie

Opakují se na odovedi.cz často otázky? Vadí vám to?

Zajímalo by mě, jak často se na tomto portálu opakují některé otázky a jaké nejvíce. Vadí vám to? Nebo se řídíte heslem „Opakování matka moudrosti“ a přihlížíte k tomu, že někteří návštěvníci jsou zde poprvé?

Nejlepší odpověď
Damiana

Ani ne. Hlavně, když je to otázka nejednoznačná, sice má stejný nebo podobný základ, ale špatně se hledá v lajně.
Také se ale mění doba a na některé otázky může být aktuální i jiná odpověď – hlavně, co se třeba vědy, zdraví nebo IT týká.
Nebo také odpovídá jiná skupina lidí – mají jiné názory a zkušenosti.
Spíš mě překvapuje, když se někdo ptá na věci, které jde na první dobrou najít na Googlu.
A nemám ráda domácí úkoly. Když si někdo neví rady, tak fajn, ale když předhodí zadání a: Dělej!, tak to tedy ne…

Další odpovědi
Michal Kole

Nevadí, protože lze odpověď aktualizovat.

A časově někdy vyjde nastejno napsat odpověď znova než nějaké „kázání“ a odkaz na zdejší „modrou lištu“.

casey

Kdyz to neni prilis casto, tak nevadi. A opakuje se i tato otazka

hanny 2

Někomu to nevadí,ale někomu se při tom zvedne adrenalin a krevní tlak a začne vidět „modře!“

anonym

Milá Amie, jsi tu dnes akorát 29 dní, když ses registrovala, zavázala ses dodžovat pravidla, jež provozovatel stanovil.
Čili vůbec nejde o to, co se komu líbí, ale o arogantní porušování pravidel a podvádění při bodování.
Pokud ti právě toto pravidlo natolik leze krkem, buď napiš adminovi anebo si vyber nějaký cool web s živelnou anarchií, kde se chatuje a dá se tam psát téměř jakákoliv blbost. Formát Odpovědí je určen k pomoci a ne kecání. – viz citace:
Chatování nebo podobné porušování formátu otázka → odpověď
Odpovědi.cz je komunita pro pokládání otázek a odpovědí, NE internetový chat. Pokud příspěvek není otázka nebo odpověď, nemá zde co dělat. Pokud hledáte místo pro diskuzi a chatování, zkuste jiné internetové servery.
Negativní chování
Porušení Kodexu uživatele může vést až k okamžitému zablokování uživatelského přístupu bez předchozího upozornění.
Doplňuji:
Překlep – „dodržovat“.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/taky-u-vas-zase-nasnezilo

led

Ak sa zopakuje zaujímavá (hodnotná) otázka podobná staršej pred dlhým obdobím napríklad 2–3 roky to mi neprekáža. medzitým sa mohli objaviť nové informácie.
Ale!
Prekážajú mi otázky typu „bla bla bla“ o ničom (aké máte počasie, Nastane konec světa 21.12.2012?), alebo chatovacie,
to mi veľmi prekáža!!
Také otázky sem nepatria!
A ako podľa Hanny2:
„ale mně se při tom zvedne adrenalin a krevní tlak a začínam vidět "modře!“
Toto je stránka pomoci, pre ľudí, ktorí ju potrebujú!
Doplňuji:
Hanny2, prepáčte, prosím, prispôsobenie si vášho príspevku.

annas

Domnívám se, že podívat se do lišty je menší zdržení než napsat odpověď a čekat na ni.
Když někdy není dotaz jednoznačný a v odpovědi je odkaz na již položenou otázku, beru ho jako další informaci, mnohdy správnější než jsou nové odpovědi, a proto nenařknu někoho, že se nadřazuje či poučuje.
Problém je mnohdy v tom, že tazatel nechce připustit, že se do lišty nepodíval nebo že jeho otázka není výjimečná …

U názorových otázek je možné si svůj obzor rozšířit i o starší odpovědi. Čím víc, tím lépe.

Odpovědi na odborné dotazy se tolik nemění, lze vložit odkaz a doplnit o případnou novou informaci.

Navíc i admini uvedli, že opakování otázek snižuje přehlednost, vyhledávání. Protože jsem na Odpovědích dlouho, vím, že mnoha uživatelům vadilo opakování otázek a dotazů, na něž je možné získat odpověď hned po zadání v Google, a proto přestali na Odpovědi chodit.

Nechci zmiňovat asi 400 dotazů na konec světa, na mascarpone, zbytečné jsou otázky kvůli mazání a přesouvání otázek – jedině mohou odpovědět admini atd.
Včera vložil někdo otázku o váze cihly. Kdyby ji zadal do lišty, měl odpověď hned.
Občas nechápu …

Drap

V podstatě nevadí, ale když se podobná nebo stejná otázka zobrazí třikrát během dvou hodin, tak to neni moc příjemné. Mimo to si můžeš zadání otázky najít v modré liště.

juie

Mě to nevadí,protože se mi to taky často stává nemám vždycky čas hledat v modré liště na hoře jestli ta otázka už byla zadaná naví byla třebas zadaná jinak a já to tam musim celé projíždět takže neva,ale když to udělám mám tak vždy hned několik kázání o tom,že ta otázka už tu byla atakdáleatakdá­le… :)

briketka10

opakující otázky jako takové mi nevadí, když je tu někdo nový tak ještě neví jak to tu chodí..
já neodpovídám na soutěžní a školní otázky ze zásady..
vadí mi ty otázky, které si lehce najdeš na internetu potom ty, které se tu opakují třeba 2× nebo 3× po sobě v jednom dni..
a ty od Anonymů a drzých uživatelů, kteří prosí rychle rychle, my jim odpovíme a oni ani nezareagují to je asi vše ..

ale někdy se pozastavím nad odpovědí jako například dnes nad jednou pro nově registrovanou uživatelku..

nelíbí se mi mísení zrna od plev na této půdě..

Izabelle01 měla otázku „co je to s.w.a.g.“ já kdybych se zaregistrovala před 22 hodinami a dostala takovou odpověď, jak bych si s ní poradila být odkázaná na modrou lištu ☹

Doplňuji:
souhlasím s pizlickou Izabelle01 položila první otázku a možná i svou poslední po takové reakci se asi nevrátí..

pizlicka

souhlasim s tim,opakovani matka moudrosti.jsem jednotna s nazorem damiany.k tomu neni co dodat.snad jen-dr.axle,novacci opakovane otazky pokladaji N-E-O-P-A-K-O-V-A-N-E!!!tudíž zadna pravidla neporusuji.je to tak tezke pochopit??

anonym

ad pizlicka (a potažmo i briketka).

  1. Pokud by ses obtěžovala otevřít odkaz u odpovědi, snadno bys zjistila z doslovné citace, že za opakování je považováno vkládání opakovaného obsahu již položených otázek či jejich kopírování.
  2. Z toho je přece jasné, že je nesmyslný tvůj výklad, že by každý z 12 tisíc uživatelů mohl za sebe znovu vložit totožnou otázku, jíž položili už 1× všichni ostatní.

Takže je asi pro tebe těžké pochopit tento naprosto triviální a logický princip!

A jen tak na okraj, pokud sedneš za volant musíš mít ŘP a respektovat pravidla. Taky se tě nikdo neptá, zda se ti to líbí. Uděláš přestupek – dostaneš pokutu!
Absolutní svoboda ve tvém pojetí je možná jen na opuštěném ostrově.

anonym

Viz názorný odkaz téže zvrácené a přiblblé logiky z dneška se 400 odkazy na totéž téma:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nastane-konec-sveta-21-12-2012