Omezené nebo žádné připojení

Mám problém doma s internetem. Když se chci připojit k internetu, po zasunuti kabelu se dlouho nic neděje a pak se mně objeví hláška „omezené nebo žádné připojení“. Nefunguje ani wifi. Přitom v práci je to bez problému. Děkuji za případné tipy.

Nejlepší odpověď
frankie

Tahle hlaska je casta, dochazi k ni treba tehdy, kdyz probudite uspany notebook a snazite se pripojit k internetu. No ja bych zkusil kliknout na tu ikonku s vykricnikem, ktera hlasi problem, pravym tlacitkem a dal bych „Opravit pripojeni“. Pokud to nezabere, mozna bude problem s nastavenim TCP/IP vasich sitovych karet. Prideluje vam pocitac v praci IP adresu automaticky, nebo je pevne zvolena? Mrknete do nastaveni karty. Ovladaci panely – Sitova pripojeni a vyberte pripojeni (Mistni sit a pak Bezdrat). Prave tlacitko – Vlastnosti a uplne dole je Protokol site Internet (TCP/IP). Dvakrat kliknout a tam to uvidite. Pokud je IP adresa, jako i DNS, nastavena napevno, zvolte Ziskat adresu IP ze serveru DHCP automaticky. Pak by to mohlo jit. Jestli ani tohle nezabere, vypnul bych firewall. Pokud se pocitac pripoji, je to ve Firewallu, tak prekonfigurovat. A pokud ani tehdy ne… Pak bych problem videl v nastaveni Wifi routeru (mate doma i jine pocitace? Ty se pripoji?). Zkuste se pripojit kabelem bez routeru, jakoze primo „ke zdroji“, k ADSL routeru nebo co pouzivate za pripojeni. Nepujde-li to ani tehdy, kontaktoval bych poskytovalatele.

devitkac

Jo, tak s tímto jsem se dřív setkával poměrně často. Ukázalo se ale, že chyba nebyla vůbec na mé straně, ale na straně poskytovatele. Nakonec jsem to tedy vyřešil tak, že jsem přešel k https://dslone.cz/ U těch jsem s připojením k internetu naštěstí zatím žádný problém neměl.