Jak zablokovat Wi-Fi síť sousedů, když se jmenuje stejně jako síť u rodičů?

Otázka zní možná trochu zmateně, ale hned vysvětlím. Když jsem u našich, připojuji se na jejich Wi-Fi síť nazvanou „defaultně“ VOIP. Přestěhoval jsem se ale na byt do Prahy, kde máme trochu nestabilní Wi-Fi síť se zvláštním názvem, která nám čas od času na minutu nebo dvě vypadne. Nic příjemného, ale dá se na to zvyknout. Bohužel sousedi mají síť, která se jmenuje (opět originálně) VOIP, a jakmile nám vypadne naše bytová síť, počítač začne automaticky hledat další možnosti připojení… a začne se připojovat k sousedovic VOIP, protože má pocit, že tuhle síť přece zná. Jenže zůstane (samozřejmě kvůli šifrování sousedovic wifiny) na půl cesty a hlásí omezené připojení. Po dvou minutách, kdy nám opět naběhne router, musím ale přepínat k naší síti ručně, což celkem otravuje. Poraďte prosím, jak se zbavit sousedovy Wi-Fi, aby se počítač po dvou minutách připojil opět automaticky na naši síť. Díky.
Doplňuji:
Nechci zablokovat síť souseda tak, že bych mu ji úplně deaktivoval, ale tak, aby byla blokovaná na mém počítači = aby se mi k ní počítač pořád nepřipojoval a ignoroval její existenci.

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

zablokovat tu síť nemůžeš…můžeš jedině změnit název svoji sítě – není nic jednoduššího. kdybys jí chtěl zablokovat, můžeš svůj router nastavit tak, aby vysílal na stejném kanále jako ta sousedova síť, tím docílíš toho, že prakticky nepůjde ani sousedova ani tvoje síť, protože budou vysílat na stejném kanále, se stejným jménem a nebudou časově sladěné, proto vám to nepůjde oběma.

jediná možnost je změnit ssid (název sítě) u vašich rodičů anebo přemluvit souseda

Další odpovědi
Bedy

Prosím, přejmenujte tu síť vašich na něco normálního… Jméno sítě jako je voip vyloženě láká hackery, aby se do tý sítě dostali – je zde předpoklad, že správce (majitel) sítě není příliš znalý a tak sí´t nebude tak zabezpečena.

Já když tohle někde vidím, tak říkám lidem, ať to přejmenují na něco originálního. Je to otřes, podobně jako názvy wifi, internet, tp-link, dlink, default, zyxel, airlive, apod.

anonym

technicky by to išlo, keby vám sused poskytol MAC svojej wifi, ale ja byť na jeho mieste, tak sa na vás vykašlem.
Je otázkou 10 sekúnd vaše domáce pripojenie premenovať.

Doplňuji:
Na to, aby ste si ju zablokoval na svojom počítači, si musíte buď podľa MAC susedovej wi-fi zablokovať jeho prístroj alebo on podľa vašeho MAC prístroja (notebook, PC) váš.
Inak to nejde. V každom prípade potrebujete spoluprácu suseda (buď že vám dá MAC wi-fi, alebo zablokuje prístup podľa vašeho MAC (keď to vie).
Prečo si to oma nepremenujete?