QU33G

Pripojení wifi problem

pri zapojeni wifi routeru vyskoci oznamovaci okno :

windows – system
adresa IP koliduje s jinym systemem v siti

ted jde internet na pc normalne. kdyz to propojim pres wifi (spravně), tak to nejde …

jak to řeěit???
Doplňuji:
baghira :
ano je tam „ziskat adresu IP ze serveru DHCP automaticky“
nebo „pouzit nasledujici IP adresu“
oboje moznosti jsem zkousel a stale stejne.

stear: ano, prave-ze jsem byl s notem a routerem u nich … nauctovali si 300 kc za „konfiguraci“ , jeste mi ukazali jak jim to tam hezky funguje ;) ale me to doma nejde…
zapojil jsem to stejne jako oni ;)

slova providerů – staci zapojit a mate to :D
takze jim asi budu zitra volat „chytrákům“

Nejlepší odpověď
baghira

Teď nejsem u PC s Windows, takže budu psát z hlavy:

Ovládací panely → Síťová připojení → Vlastnosti → Protokol TCP/IP → Vlastnosti.
A tam by měla být tvoje IP adresa (něco jako 192.168.1.147 nebo tak podobně), nebo zaškrtnuté „IP adresu předěluje server“. Takže správně by mělo být, že přiděluje server.

Pokud budeš experimentovat, zapiš si původní hodnoty – tady je lehké něco posmolit tak, že ti nepůjde internet vůbec.

Další odpovědi
stear

Nejlepší je si to nechat zapojit někým, kdo Vám například dodává internet. Pokud si zapojujete wi-fi ale sami, mělo by Vám být oznámeno, že CD přiložené k balení by se správně nemělo dostat do počítače jak vysílacího, tak přijímacího. Bylo mi to tak alespon řečeno, netuším proč. Také si dejte pozor na poruchové programy, jako je třeba síťový program HAMACHI. Ten musí být odpojen při přenosu.

Pro více informací si budete muset počkat, snad se někdo ozve. S wi-fi jsem měl také potíže a po dvou měsících pátrání jsem se rozhodl, že si to nechám zapojit odporníky.
Netuším, jestli jsem pomohl, ale snad ano..

mosoj

Jasně za odborníky je to zbytečné.
Vždyť stačí jen si toto přečíst.Třeba hned ten konec načtené stránky.

http://jenda9net­.chytrak.cz/jak_se_p­ripojit_s_rou­terem.html

Děda Louda

Máš zapnutý režim bezdrátového připojení? Na některých NB je někde postraně nebo zpředu přepínač, obvykle šoupátko, který musíš dát do polohy pro wifi. U některých se také zapíná na klávesnici, např. Fn + F7, což se spolehlivě dozvíš z manuálu. V nastavení IP ze serveru automaticky by to mělo jít. A nemáš třeba domácí síť zabezpečenou heslem?
Počkej, co to udělá a jestli to bud trvat hodně dlouho, nebo bude hlásit chybu,klikni pravým na ikonu sítě a dej opravit.

casey

moc nerozumim, kde by mohl na tak jednoduche zalezitosti byt problem. A do administratorskeho rozhrani routeru se dostanes?

Internet doufam funguje, tzn. kdyz zapojis sitovy kabel primo z modemu do pc, je vse ok.
dobra.
Do routeru je treba zapojit sitovy kabel z modemu do vstupu (nepises o jaky roter se jedna) ten je jen jeden. Do vystupu (zpravidla byvaji 4) propojis router a modem. Pro jistotu jeste vytahni modem na 20 s. ze zasuvky, aby se vyresetovalo nastaveni a po opetovnem zapojeni si modem nove „osahal“ router. V pripade, ze na pc mas pridelovani adres dhcp musi internet fachcit.
dalsi v diskuzi