Avatar uživatele
ten který je

Odrůda jablek

Neznáte někdo odrůdu jablek která měla nahnědlou barvu a na povrchu byla zdrsnělá.Chuťově mírně nakyslá a velmi štavnatá.Tato jablka se dříve u nas běžně prodávala a říkalo se jim ,,koženky''.V 70 le­tech,později už ne.Chutově vynikající.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas před 4609 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jde o původní a krajové odrůdy. Nevím, zda jste měl tento druh na mysli.

  1. Kožená reneta zimní (12. – 6.) – stará odrůda, pravděpodobně z Francie, kde byla pěstována již kolem roku 1650. Známá též jako „Kožuchy“, „Koženky“, „Koženáče“… Plody jsou střední, lehce zploštěle kulovité, barvy šedě rzivé, špinavě zelené občas se slabým hnědočerveným líčkem. Chutná nakysle, renetovitě, dobře. Stolní odrůda, dobrá i na moštování, výrobu povidel a pálení – přes svou kyselejší chuť obsahuje více cukrů než oblíbená Jadernička moravská. Odolnost stromu proti mrazu je dobrá, strupovitostí i padlím trpí málo. Velmi vhodná odrůda do vlhčích a vyšších poloh, nejraději má těžší a dostatečně hluboké půdy, v lehkých má mnoho opadu, Teplých polohách zase drobnější ovoce. Sklízet se má co nejpozději. Stromy rostou bujně a vytváří mohutnou zploštělou korunu. Dožívají se dlouhého věku. Plodí později, středně, ob rok hojněji. Odrůda vhodná pro sady i zahrady, i k cestám.
  2. Jiný zdroj uvádí, že zimní odrůda Kožená reneta je holandského původu. Je vhodná pro pěstování ve všech tvarech. Ovoce je středně velké až velké, kulovitého tvaru. Dužnina je žlutobílá, velmi jemná, šťavnatá, chuti sladce navinulé a aromatické. Sklízí se koncem září, i později, podtržené vadne. Při vhodných podmínkách skladování vydrží do května.

Doplňuji:
https://www.google.cz/search?…

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek