dudu

Ocitly se zdejší stránky na slepé koleji?

Nedávno zde padla otázka proč se rapidně snižuje četnost dotazů a odpovědí, kdy příčinou má údajně být anonymní a nezřízená aktivita tzv. mazalů. Mám jiný názor a sice, že navozená situace naopak obsah těchto stránek ozdravila díky tomu, že navrhovatelé na posouzení otázky od adminů se již nemusejí obávat verbálního napadání neukázněnými, nebo duševně labilními jedinci. Díky tomu ubylo exibionistů a jejich pochybných příspěvků.
Osobně pak, ač nejsem Herodes, mám problém jak reagovat na dotazy od dětí typu „Jak přemluvit rodiče ke koupi MacBooku?“, nebo „Jak zabránit rodičům v tom, abych s nimi nemusela k babičce?“ jednoznačně příslušících jinam?

ODPOVĚDĚT

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě nastalo období, kdy Odpovědi, pomyslný vlak, sjely z hlavní koleje na vedlejší, či spíš na slepou kolej. Nebo jen zdánlivě slepou kolej, z níž se dá vyjet?

V pohádce pomůže tahač, který vláček ze slepé koleje vytáhne.

Co je třeba udělat zde, aby se slepá kolej uvolnila a vlak přes vedlejší kolej se dostal opět na hlavní.

Možná nereálné, protože vrátit nic nejde … Jedině se dívat dopředu
nevšímat si slepé koleje. Třeba objížďkou se Odpovědi dostanou do výchozí stanice …

Kdo ví? Někde admin napsal, že špatná je otázka nevyslovená… také je třeba dodržovat pravidla, pokud jde o zdroje obrázků. Ti, kteři chtějí neoprávněně rozhodovat o byti a nebytí čehokoliv, se vždy najdou … Mělo by ale platit, všeho do času …

Další odpovědi
ivzez

To ozdravení pozoruji také, ale zároveň i úbytek „kvalitních“ otázek
→ tím míním otázky, které člověka přimějí k zamyšlení, musí si k nim něco
dohledat, i odpovídající se tak dozví nebo naučí něco nového/zajímavého.

I pro mne je problém na otázky, které zmiňujete, odpovídat.
Slogan, že Jediná špatná otázka je nevyslovená otázka
se mi sice líbí, ale podle mne ve zmíněných příkladech neplatí.

Napadání neukázněnými nebo duševně labilními jedinci se tu
objevuje v menší míře (míním útoky na Annas a Quentose), ale
podle mne by tu vůbec neměly mít místo.
_____

Doplňuji:

Štvou mne opakované stížnosti na „anonymní udávání“.
Všichni (včetně křiklounů) víte, že pravidla určuje majitel
a provozovatel webu.

Navíc je potřeba si zamést před vlastním prahem:
Kdyby otázky a odpovědi opravdu nic neporušovaly,
nikdo by neměl důvod je nahlásit.
__

Já tu občas nahlásím otázku (odpověď jen výjimečně),
která porušuje pravidla nastavená provozovatelem.

Mívala jsem ve zvyku se o nahlášení zmínit*)
ve své odpovědi nebo v diskuzi. Přestala jsem
s tím po dvojím napomenutí adminem.

*)
Považovala jsem za slušné napsat, kdo otázku
či odpověď nahlásil právě proto, aby nevznikaly
podobné rozbroje a zbytečné útoky jako teď.

(Přestala jsem s tím proto, že si admin vysvětlil jinak, než jsem to mínila.)

Mc Merkurion

… ne, jdou do p*** …

Lamalam

Na slepé koleji ne, jsou úplně jinde. Viz Merkurion.

johana 56

Kde vlak skončí do jisté míry ovlivní mašinfíra.
Každá slepá kolej končí zarážkou nebo kouskem betonové zdi.
Nabízí se tedy dvě možnosti. Vlak narazí, což znamená konečnou pro všechny cestující.
Nebo se mašinfíra rozhodne pro zpětný chod. Informace o návratu k beztrestné anonymitě/uda­vačství a dalším postupu se dozví pouze cestující v první třídě. Pasažéři druhé třídy dostanou na výběr podřízení se, nebo opuštění vlaku jako nežádoucí či nepřizpůsobiví /volím tyto příměry proto, že nemám ve zvyku a docela se mi příčí nazývat kohokoliv neznámého ‚labilním jedincem‘.

  • – – – – – – – – – – – – – – –

Dovoluji si tímto vyjádřit svůj osobní názor. Spíše z pohledu dlouhodobého pozorovatele než aktivního a užitečného respondenta. Pokud nesplňuje požadovaná kritéria, beru na vědomí případné důsledky…

Kepler

No, já nevím. Jestli podlému, anonymnímu a neoprávněnému mazání říkáš ozdravení stránek… S kvalitou otázek to nemá nic společného, hloupé otázky tady vždycky byly a vždycky budou. A nejen od dětí. Nevím, jaké zkušenosti máš ty (asi ne moc dobré), ale mně, když někdo neoprávněně skryl otázku, tak jsem ho oslovil v IP a uvedl vše na pravou míru a bez verbálního napadání. Teď už tu možnost nemám a tak si každý může podle bonzovat jen tak z plezíru. Pokud by ale admin fungoval tak, jak by měl (tj. neprodleně nahlášené příspěvky posoudil), klidně by anonymita mohla být zachována. Ze své iniciativy jsem zde oslovil nejaktivnější účastníky tohoto webu a předložil návrhy, které pak byly se souhlasem přeposílány adminovi. Je velmi typické, že právě ty a Zjentek se jako jediní postavili vysloveně PROTI.

anonym

může za to absolutní nezájem vývojářů optimalizovat, ladit, vylepšovat … stránk se do roku 2011 nezměnily, viz tento archiv https://web.ar­chive.org/web/*/www­.odpovedi.cz a to v podstatě vypovídá o všem. Měsíce tu trvá kritika ze strany uživatelů stávajícího systému „1 hlášení žluťáskem = výmaz“ a alespon prosí o zmírnění na pravidlo „3 hlášení různými žluťásky = výmaz“, i když je tento požadavek naprosto logický a rozhodně by neměl negativní vliv na účinné a rychlé odklízení spamu a dotazů vůlgárních či dotazů na hraně zákona, není ze strany vývojářů absolutně nijak vyslyšen ani komentován. I to svědčí o směřování serveru. On totiž nesměřuje vůbec nikam, stagnuje a to už mnoho let …

zjentek

Dudu.........­.......... ty už nepij ježiši, neb se ti o neukázněných, duševně labilních a exiBIOnistech bude zdát a budou tě na jaře chodit strašit na chalupu!

Odpověď č.2: Ano, ale až zmizíš, stránky se samy zase rychle regenerují.

mosoj

Keplere tobě to mazání jednou vymaže hlavu. Zase nemluvíš pravdu. Já bych byl také proti, ale máš smůlu. Soukromě bych s tebou stejně nekomunikoval. Jestli chceš psát petice tak jdi někam na náměstí. Tady máš právo jen vyslovit svůj názor a ještě by to nemělo být v otázce. Jestli tady někdo narušuje klima tak jsou to věční nespokojenci tvého typu. Ostatní zde nemá cenu rozebírat.

aliendrone

A to jsem si myslel, že jsme si problematiku ANONYMNÍHO UDAVAČSTVÍ ujasnili – a teď TOHLE!!! ZASE OBHAJUJEŠ POKOUTNÍ ANONYMNÍ UDÁVÁNÍ, proboha co ty jsi vůbec za člověka? Nevidíš kam to vede? Cochcárenské mazání je ti málo? TOHLE považuješ za DOBROU VĚC?

Slušný člověk se špetkou charakteru by NEMĚL mít problém s tím, že když někomu něco smaže (v souladu s pravidly) to objhájit i před největším tydýtem na světě. Když dělám SPRÁVNOU VĚC, nemusím se za ni stydět, nemusím ji tajit!!

Jo to když dělám nějaké svinstvo, zlovolné prasárny – to je jiná. To chápu, že za takové věci se člověk stydí a vyžaduje anonymitu. A obavíme MOC DOBŘE, že ty mažeš právě tímto způsobem! Chápu, že se k takovým činům NECHCEŠ veřejně přihlásit a proto se ti TAK MOC LÍBÍ anonymní škůdcovství, proto se ho takoví lidé jako ty dožadují a obhajují ho!!!

Je mi na zvracení z udavačů – kolik dobrých lidí kvůli práskačům v průběhu dějin zařvalo se snad ani nedá spočítat. Možná že se tobě anonymní bonzování líbí, ale to neznamená, že je to správná věc. To ti ale nebudu vysvětlovat, vím že to NEMÁ cenu, pro lidi jako ty, s takovými morálně-charakterovými vlastnostmi je to nad možnosti chápání.

xxxxxxxx

Proboha kam jsem se to dostali, když se VEŘEJNĚ a BEZE STUDU obhajuje anonymní udavačství. Uvědomte si lidi, že tahle situace tady v podstatě bezvýznamná, ale musíte domýšlet věci do důsledků. No co, dnes někdo někomu smaže příspěvek (nemyslím v souladu s pravidly, ale zlovolně, cochcárensky – jen aby škodil) – a projde mu to. A zítra??? „Herr hauptsturmfüher, myslím, že támhleten schovává parašutisty!“ A pozítří? „Soudruhu náčelníku, támhleten poslouchá Svobodnou Evropu, já vám zavolám až zase začne, ale nesmíte mě prozradit!!“ – „Ale jistě soudruhu uvědomělý občane, spolehněte se, my od StB umíme mlčet jako hrob!!“

Kdo ví co může přijít? Chcete snad žít vedle udavačů? Já jsem to zažil na VLASTNÍ KŮŽI, když „ti správní soudruzi“ věděli doslova i jakou jsem měl ranní stolici! A JAK to věděli? Nějaká „dobrá duše“ udavčská, prašivý bonzák jim to sdělil!!!

Anonymní udavači jsou podle mne NEJHORŠÍ KREATURY mezi námi, to už není morální bahno ve kterém se občas každý nějak ušpiní (jsme jen lidé), tohle je samotné dno nejhorší myslitelné mravní žumpy!!! Jestli se ti dudu chtělo zkazit mi snídani, tak nezbývá než blahopřát, POVEDLO SE TI TO! Jdu zvracet! :(

anonym

Ono bohužel uživatelé libovolného serveru, jsou trošku jako stádečko ovcí. A teď mne hned nezavrhujte za to co jsem řekl a přemýšlejte. Co se stane se stádem ovcí když ho pasáček ignoruje a nechá ho pobíhat kamkoliv ? No nějakou dobu to kupodivu funguje, dokud postupně jednu nesežere vlk, druhou neukradnou cikáni, třetí nepřejede auto, atd až zmizí i poslední. Jako tady a teď na odpovedi.cz. Jen se tu tak touláme, ale smysl to velký nemá. Stejně tak kdyby ovčák dělal přesně to co mu ovce naznačí, taky by to nedopadlo moc dobře, lítal by za nimi jak hadr na holi od pampeličky k pampelišce a brzy by mu z toho hráblo .-) … musí prostě o ohradu a stádečko trochu pečovat, optimalizovat trasy, postupy, přemýšlet jak udělat louku zelenější bez ohledu na to že ovce by na to nejspíš nepřišly. Jenže pokud se nestará a nad vylepšeními nepřemýšlí vůbec, jde farma do háje 🙂

To jsou ale zbytečné řeči, pro provozovatele serveru je toto prostě jen projekt u ledu, a je jim zřejmě celkem dost jedno co a kdo tu vůbec píše :-/ alespoň tak to doposud působí.

Uživatelé se tu nahdrkují zda je lepší stávající systém nebo systém kdy nikdo nemůže vymazat nikomu nic, ale kruci proč by to mělo být jenom černá a bílá, přece existuje tolik elegantních řešení mezí tím, kompromisních řešení které získávají výhody obou přístupů. NApříklad jeden zlatý nahlásí přízpěvek, od té chvíle se v přehledech i v detailu jeho záhlaví zobrazuje červeně s vykřičníkem a vidí ho POUZE zlatí uživatelé, nikdo jiný. Pokud další dva zlatí přispěvek oznaží ke smazání dojde k jeho zmazání (potřeba tedy byla shoda tří hlasů, ale už při prvním se příspěvek skryl většině uživatelů). Pokud však druhý zlatý označí hlášení přízpěvku za chybné/neopráv­něné/nekorektní, stanou se dvě věci. Jednak původní ohlašovatel ztratí na dobu 48 hodin možnost nahlásit jakýkoliv jiný přízpěvek a nahlášený přízpěvek se okamžitě vrací do zobrazení mezi všechny ostatní dokud jej nenahlásí někdo jiný. To by přece fungovalo výborně, nebo v tom snad vidíte jakoukoliv chybu ? 🙂

aliendrone

Ano, tohle je rozumné konstruktivní řešení a já ho podpořím, pokud bude třeba. Zatím nechme projít Keplerovu iniciativu, i když si nedělejme velké naděje. Myslím, že dopadne stejně jako ta moje… :(

aliendrone

Nechápu že ZROVNA JÁ (který má k Mirkovi Dušínovi kilometry, co kiláky, spíš světelné roky!!) musím hlásat morální minima! Nemůžu uvěřit odůvodnění potřeby anonymního bonzování protože cituji: „…se již nemusejí obávat verbálního napadání neukázněnými, nebo duševně labilními jedinci“!!

Rád bych věděl KDO z vás je tak strašlivě strachem umírající či nemocný z několika potenciálních vět nějakého s odpuštěním blbce? Pokud přeci někomu smažete příspěvek po právu, v souladu s pravidly… tak ČEHO se bojíte? Že někdo bude držkovat? NO A CO? Pravda přeci bude na VAŠÍ STRANĚ, tak jaképak strachy???

Anonymní mazálek (no, teď už asi KAŽDÝ VÍ KDO TO JE, že? ;) :D D) bude škodit dál, protože admin nejeví žádný zájem situaci jakkoliv řešit. Takže vás vyzývám VŠECHNY – připojte se ke Keplerově výzvě, MOŽNÁ to pomůže. A když ne, tak si alespoň budete moci s čistým svědomím říci, že jste NĚCO udělali a ne jen trpně složili ruce do klína! :)

dudu

ad aliendrone: je neuvěřitelné co může vzniknout když se splácá dohromady demagogie se lží. No prosím, každý má právo se vyjádřit. Nikdo však nesmí požadovat aby všichni hýkali se stádem. Nejsem zvyklý chodit v davu a svoje mínění psát krasopisem. Ovšem tentokrát se mi zřejmě podařilo trefit hřebík na hlavičku. Snad ti potrefení anonymové nevyhlásí třetí světovou. A je mi jedno pokud budou nejen zvracet.

dudu

A nebo jsem zavadil o smečku kde platí, že podle sebe soudím tebe!!

aliendrone

To jsou mi věci! Řekni mi prosím JAKOU lež jsem ve své odpovědi napsal? No jen si posluž!! :D :D

Jestli budeš nebo nebudeš vyhlašovat třetí světovou netuším a je mi to úplně lhostejné. Stejně jako je tobě putna, že je z toho někomu na zvracení, nic jiného ale od takové sorty lidí neočekávám.

To, že říkáš požadavku nápravy poměrů v případě anonymního nahlašování „hýkání se stádem“ mne také nepřekvapuje. Inu – každý jsem jiný, někdo rád holky, někdo rád vdolky a jiný zase rád anonymně nahlašuje, že? (Zvláště pokud jde o nekorekntí nahlášení, co?) ;) :D :D

Jak a komu je tvůj zvyk sepisovat svoje „mínění“ mne NEZJÍMÁ, ale dokážu si to živě představit. (A nejen já, jsou zde i jiní, kteří měli možnost si vychutnat DŮSLEDKY takového jednání.)

Takže si klidně „ulevuj“ dál, obhajuj si anonymní svévolné nahlašování na jakákoliv „správná místa“, třeba až na samotnou lampárnu, když ti to dělá tak dobře.

A věz, že mi tvé odmítání připojit se k žádosti na nápravu poměrů (pardon – pro tebe je to přeci „hýkání se stádem“) jen ušetřilo práci, protože pokud bys připojil svůj mail i ty, MUSEL BYCH UŽ Z PRINCIPU svůj souhlas odvolat, jelikož s někým takovým jako ty nechci mít nic společného ani na elektronickém dokumentu! :D :D :D

Jinak přeji příjemný den a mnoho anonymně nahlašovacích orgasmů!

dudu

Tak především, podej ruku zjentekovi neboť zdá se jste ze stejného hnízda a pokud jde o mne máte ve všem jasno. Nemíním zde s Tebou polemizovat, jen zde překopíruji dialog s Keplerem. Snad se na mě nebude zlobit:

  • zdravím pane kolego. Moji identitu zde znají pouze dva lidé. Tento fakt nemíním měnit proto, že od roku 2010 jsem zde na sebe vykecal ze soukromí příliš mnoho citlivých informací a ty lze seřadit do jedné věty. Chci Tě však ujistit, že mezi zmiňované „mazaly“ rozhodně nepatřím. Vyvrhele ze mě zde udělal zjentek. Pokud by chtěl, má možnost celý problém řešit admin, protože on zná jména a adresy nás všech. Bojím se však, že jeho pasivita je záměrná a celý zdejší cirkus někomu slouží jako materiál pro jakési analýzy nebo sociologický průzkum.-
  • nevadí, je to tvoje věc. Tebe jsem jako svého mazala nikdy nepodezříval. Fajn, že ses ozval.

Bruno.
Toť vše ty advokáte chudých.

aliendrone

Děkuji za radu komu mám či nemám podat ruku, ale s dovolením – o tom si rozhoduji SÁM. Do tvé soukromé komunikace mi nic není a musím tě vyvés z omylu – BOHUŽEL ani zdaleka nemám ve všem jasno (kéž by)! Nicméně existuje určité minimum (uznávám, že u Aliendrona je vskutku maličkaté, ale nenulové!), pod které se mi příčí klesnout nebo jen nečinně přihlížet. To je celé.

Tahle diskuse nikam nevede a Aliendrone se nudí, protože ví, že některé lidi nelze přesvědčit ani kdybych byl sv. Jan Zlatoústý. To, co jsem považoval za nutnost (vlastně spíš POVINNOST!) nasat jsem napsal (veřejně!), za svým názorem si stojím a další diskuzi na toto téma neshledávám nutnou – pokud OPĚT nezačneš veřejně obhajovat tohle svinstvo. To jsem ti ostatně UŽ JEDNOU PSAL, ale asi ti to nějak uniklo nebo co, tudíž to ZNOVU OPAKUJI!

MLASK! (To byla pusinka na dobrou noc, s rukou to nemá nic společného! ;):D)

dudu

Jsi kůň, takto mně může poroučet akorát paní domácí. Hlavně, že sis o mě zde tak delikátně otíral svoji ústa!!!

dudu

ad Kepler: no tak teď jsi mě svým vyjádřením zklamal a hlavní poslední odstavec považuji za podpásovku. Postoj k Tvým aktivitám jsem ti přece otevřeně vyjádřil přes osobní poštu a měl pocit, že jej akceptuješ. Au, au. Jsem hold starý osel.

zjentek

Jojo dudu, a máš to černý na bílym- nejseš sice o nic horší, ale tím tuplem o nic lepší! ;)

dudu

Ty víš houby co kocour zahrabává do plev. Jedno je ale jisté, svojí neomalenou reakcí jsi opět potvrdil platnost přísloví o potrefené huse, a že blbost je věčná.

zjentek

Potrefená husa? Kocour do plev? Vždyť ty abys vůbec získal čas k budování životních jistot, jak tady na serveru nekonečná léta opěvuješ, tak musíš vědět o přírodě kulový, něco je za něco, i tvá plavba po Nilu… ;)))))))) zkrátka nemůžeš mít všechno! Já byl jednou v životě na podobný akci pro český důchodce a už bych se toho V ŽIVOTĚ neúčastnil. Samej zkrachovalej estébák , komanč a fízl, to byla CELÁ OSÁDKA a bez uzardění se tam oháněli svými životními úspěchy. No g zblití synku, g zblití…

dudu

Hošane zdá se, že jsi se dále než s kocourem do plev nikdy nedostal. Výsledkem vaší součinnosti jsou tudíž i tvoje dedukce. Jinak si posudek stran mých znalostí o přírodě od tebe nedokáži vysvětlit. Vyrostl jsem na vesnici, pomáhal rodičům v jejich hospodářství, vystudoval ekonomii zemědělství, praktikoval jsem v živočišné i rostlinné výrobě a dodnes opečováváme s manželkou tisíc metrů zahrady za naší chalupou. Takže prosím raději už zmlkni. Abych nezapomněl, jako člen mám také slušný podíl v nedalekém dobře prosperujícím Agrodružstvu.

zjentek

Jo, ale ořešák si neostříháš, ani neořežeš, to si vezmeš firmu. A to družstvo je jistě Agrofert, na to beru jed! Nic, nechme už toho, todle nemá řešení! A víš ty co? Nepřemýšlej, protože mezitím utíká život ;)

dudu

S vyhlášením klidu zbraní samozřejmě souhlasím, ale stále trvám na tom, že pokud tě potkám osobně, půjde mě ruka po flintě. Jen pro pořádek – jsem členem Agrodružstva Brťov-Lipůvka, které vzniklo sloučením 21 bývalých JZD, na zahradě máme tři ořešáky starší padesáti let. Přece bys nechtěl aby jejich koruny ošetřoval skoro sedmdesátiletý dě­dek!

Kepler

Já to za podpásovku nepovažuju, o tom že si se zjentkem navzájem mažete příspěvky přece každý ví. Vy sami jste se o tom šířili.

zjentek

Já bych ho zes*ral…