jirka F

Co znamená: „Běž se někam zahrabat!“?

Nejlepší odpověď
Edison

Myslím, že toto se vysvětluje samo.

Další odpovědi
annas

Jde o přenesený význam podle slovesa zahrabat. Když něco zahrabete, tak něco schováte,. vyčistíte prostor. Třeba pes, když zahrabe kost, tak ji schová. tak, že není vidět.

Jít se zahrabat – přenesený význam, tzv. idiom. Když s někým nesouhlasíte, třeba vás naštval atd., nechcete ho už vidět, chcete se ho zbavit.

Tak ho pošlete třeba slovy jdi mi z očí, nebo mu řeknete, aby se zahrabal. Zahrabanou věc není vidět, tedy obrazně zmizí, nevidíte ho. .

zjentek

Jde o podobný idiom jako běž do kytek, ovšem z běž se zahrabat se časem ještě můžeš vrátit.

Mc Merkurion

… no, to ze zádele taky …