Kepler

Nezdá se vám, že stát i jiné instituce pořád dělají bububu?

  1. Podpora win7 stále pokračuje i po 3 týdnech oficiálního ukončení podpory
  2. Nejlevnější i dražší alkohol jako by nebral na vědomí zvýšení DPH od 1.1.2020. Stále se dá koupit půllitrovka šnapsu i za 80 Kč (i když jen v akcích), jinde za 115. A to už máme 5.týden nového roku… Že by zásoby?

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Jak říká elkon, podpora w7 už skončila.

Alkohol moc nesleduju, takže nevím, jak to teď s cenami ale daně uvalené na alkohol, tabákové výrobky a podobné věci podporuji… zvýšením jejich cen a přidáním takové daně, chce stát určit normy, kterými se lidi musí řídit – a co by ne/měli dělat (v tomot případě odradit od nákupu tohoto zboží). To jsou tzv. „daně z hříchu“ – speciální daně uvalené na škodlivé produkty. Další takové příklady jsou třeba pokuty za parkování a podobné přestupky, nebo třeba daně ekoloické – na pohonné hmoty, emisee atp… paradoxně patří všechny tyto daně (hl. na ten alkohol a tabák) k největším příjmovým položkám státních rozpočtů (po celém světě). :'D

Jinak stát by neměl zasahovat do podnikání, obchodu a prostě do těch ostatních ekon. subjektů (firmy a domácnost). Krize, obrovské znehodnocení peněz vznikájí nepřirozenými zasáhami států do ekonomiky a jejich snahou o regulaci různých jejich subjektů (jako řízení hodnoty měny, nařízení krytí ohledně různých typů úvěrů – zaručování se, „zestátňování,“ udávání míry úroků, pak různých předpisů, vyhlášek usměrňujících něco, atd. Prostě zasahování do jednotlivých, běžných ekonomických dějů). Měl by být volný trh.
Ale je pravda, že stát furt zasahuje do všeho, snaží se ovládat celý trh a určovat jeho směr (dost často negativně – kvůli neschopnosti, i když šlo třeba o dobrý úmysl = o ten jde skoro vždycky).
Stát vlastně dělá neustále bububu… ale někdy je na místě se fakt bát, co udělá. Někdy jen tak straší a jindy mají jen velké řeči – ty mají pořád (ale skutek utek).

Další odpovědi
Ametyst

Jsme neustále strašeni z masmédií. Nejvíc mě štve to strašení suchem nebo nepřízní klimatu, protože se tím připravuje půda pro zdražování všeho.

elkon

Alkohol mě nezajímá, ale Windows 7 měly poslední aktualizaci 14. ledna. Podpora skončila. Stačí si to zkusit.

dubraro

Protože pud sebezáchovy je nejsilnější instinkt, je strach nejúčinnější způsob ovládání lidí.

Kepler

Komu se nenačítají aktualizace, mám podezření, že nejde o legální instalace. To je fuk, stejně odcházím na Ubuntu. Všechny Win stály vždy za nic. Neustále napadány viry.

Kepler

Podpora win7 stále trvá a ne, že ne. Každý den mám aktualizace, někdy i 4 najednou. Tak ze mně nedělejte blba. Co se týče zvýšení daně na alkohol, zřejmě jde o neprodané zásoby, to bych pochopil.

DoTazatel

Já mám taky pořád w7, ale nemám aktualizace, to je divné :D Jako chtěl jsem se jít přesvědčit na windows update, ale ani se mi to nechce načíst… Nějak to celé přestalo pracovat, už nejdou ani systémové úlohy, neodesílají se hlášení problému spol. Microsfot atd..
ALe jako jinak mi to počítač (zatím) neovlivnilo, jede pořád stejně.

Jediné, co se mi aktualizuje je avg, a prohlížeč. :D

Kepler

To je docela možné, záleží z jakého zdroje máš OS. Já ho mám legální zaplacený.

DoTazatel

… už se mi ten W Update načetl- nejsou dostupné aktualizace. Po rozkliknutí „vyhledat aktualizace“ vyskočil rámeček „služba není dostupná.“