Lukas27

Jak se dá připravit na ekonomickou krizi?

Odpovědi
Pepa25

Mít rezervy a plán, co dělat v případě, že … (např. mám hypotéku s splátkami tolik a tolik, takže si spočítám, že v případě ztráty zaměstnání budu schopen splácet tak a tak).

Hufnágl

Mít na kontě značnou sumu peněz.

Edison

A co si myslíš, že banky dělají??

elkon

Nebuď vyplašenej. Pokud nejsi na mizině, tak to pusť z hlavy..

dubraro

Být bohatý.

zjentek

Určitě víš, že problémem světa není nakrmit chudé, ale nakrmit bohaté. No a v časech počínajících těžkých krizí funguje vždy stejný scénář – bohatí často přicházejí o své majetky. Což je IMHO scénář celkem přirozený – lidé se takto na krizi prakticky „připravují“. A protože bohatí kopou nohama za každého režimu, málokdy se krize obejde bez mrtvol.

Jinak docela rozumným řešením se jeví zbavit se závislosti na čemkoliv. (;

Taky se z člověka zbaveného závislostí včetně sociálních vazeb později stává skvělý bojovník, připravený na moment těžké ekonom. krize, kdy mu s vysokou mírou pravděpodobnosti začnou zázemí atakovat materiálně závislé a tudíž mentálně odlišně nastavené existence, zcela neschopné reidentifikace, čili od předešle ekonomikou vzniknuvších zhoubných závislostí prakticky neoprostitelné cíle, hodny bezpodmínečné likvidace v časech krize. Jak vidno, ani tato verze férových příprav na krizi se neobejde bez mrtvol. (;

Ať se POCTIVĚ připravujeme na krize různých rozměrů a forem jak chceme, vždy nám naši prostou snahu přežít bude sabotovat někdo, pro koho je na světě důležitější MÍT, nežli BÝT, neboť rozdíl v pojmech bez ohledu na věk tito nepochopili. A tito existují a je to celkem přirozené. Kdyby ne, neexistoval by pojem ekonomická krize.
Přitom paradoxně jako lidstvo se dokážeme, a při zásadní změně našeho chápání bezesporu MŮŽEME vyvinout v nepředstavitelně schopnou entitu i bez majetků. V entitu schopnou přežití bez majetků. Živly jako oheň či voda se dají využívat mnohem „ekonomičtěji“, než nás navykli. A takto se na nevyhnutelnou krizi připravuji já. (;

zvedaveczved

Nejlepší je na peníze nemyslet a matrix se ti začne sám podbízet, aby tě zkusil vrátit do jeho programu. A naopak budeš-li příliš přemýšlet nad penězi matrix ti nedá nikdy víc, protože ví, že tě takhle ovládá. Zkus se nad tím zamyslet.

DoTazatel

Připravit na krizi se můžeš tak, že budeš mít peníze investované do něčeho, co krize neznehodnotí (např. nejlepší jsou drahé kovy, konkrétně zlato. Navíc, když hodnota měny/peněz klesá, hodnota zlata stoupá. Peníze respektive měna nemá žádnou hodnotu od té doby, co není krytý zlatem – jsou to jen papírky nebo čísla na účtu, jejichž „hodnotu“ jim dala vláda. A právě proto, že už měna není kryta zlatem, tak už na sobě nesjou vzájemně závislí. Tzn., že když jde hodnota měny dolů, hodnota zlata stoupá).
Mít víc příjmů, snažit se rozšiřovat stávající příjmy.
Mít záložní plán, co dělat a jak postupovat v případě krize. Koho kontaktovat, s kým spolupracovat, do čeho vložit úsilí,…
Nemít dluhy.

Když už krize nastane musíš se s ní ztotožnit a makat víc, klidně můžeš z krize i profitovat. Ekonomická krize není něco, co se musí přečkat, není to něco, co nikdy nepříjde, co nikdy přijít nemělo – prostě je – je to aktuální stav ekonomiky a musíš se přizpůsobit a jednat podle toho. Pokud ponikáš, tak v krizi můžeš excelovat možná i víc jak v období rozkětu. Plno podniků končí, krachují, zbavíš se konkurence – sami ustupují, atd. Stačí jen na to přijít, jak, v čem a zamakat..

@Hufnágl – mít značnou sumu na kontě je nehorázná blbost.

@Edison – právě ony často způsobují ekonomické krize (od vlád a halvně od Cenrátlních bank, podle kterých se ostatní řídí = jejich snaha vše regulovat a odvrátit krizi, vždycky krizi přivede. Kukni např. na krize za posledních 100 let, které začaly v USA a rozšířily se do světa. Čachry machry s měnami, s nemovitostmi, s úrokovými sazbami, a vlastně všechny „chytré naříezní,“ co dělat, jak postupovat, za kolik udávat, co krýt, podmínky, atd…).

zjentek

Všem ostatním přeji „HODNĚ ŠTĚSTÍ“ při snaze „být bohatý“ před krizí! D;D;D;