Elle 9425

Naivní snílek, nebo budoucí herečka?

Každý z nás jistě někdy měl svůj dětský sen. Mým snem je herectví. Ano, patřím do té skupinky naivních snílků, kterých vždycky bylo, je a bude…

Jsem ve věku čerstvého středoškoláka, začínám se kolem sebe rozhlížet a zajímat se o to, co mě opravdu baví a mohlo by mě v životě naplňovat.
V každém kolektivu jsem vždy byla tou, která se starala o zábavu, byla středem pozornosti a mé vtipy byly těmi, které bavily všechny kolem. Vyžívám se v tom, když se ostatní smějí mým psím kusům a když jsem právě já tím středem pozornosti. Což se mi celý život vlastně daří a je to u mě pravidlem. Mým jediným problémem je, že jsem nikdy nebyla členkou například dramatického kroužku a tak vlastně ani nevím, jaké herectví je. Ale je to to jediné, co mě táhne a tak nějak cítím, že je to pro mě to pravé. Jsem velmi cílevědomá. Pokud se pro něco rozhodnu, žiji jen pro to a nic mě nezastaví.

Je mi jasné, že nebude jednoduché si takový sen splnit, ale už dnes vím, že se ho nikdy nevzdám. Nebudu házet flintu do žita jen proto, že bych nedokázala věřit svým představám a sama sobě. Jsem ochotna udělat maximum, všechen svůj volný čas věnovat právě tomuto.

Žádám Vás o radu. Jestli jsou mezi Vámi tací, kteří mají s herectvím zkušenosti a orientují se v tomto směru, mohli byste mi poradit, kde mám začít, jak se dostat k co nejvíce konkurzům, jak získat co nejvíce zkušeností a hlavně, jak mám vůbec zjistit, zda mám na to stát se herečkou?

PS: Sláva, peníze a hromady fanoušků nejsou to, co by mě k herectví táhlo. Jde mi jen o to, abych v životě dělala to, co mě baví a v čem vynikám, abych mohla svůj čas věnovat dosažení úspěchu a mít radost ze života.

Děkuji všem za rady a odpovědi, ať už pozitivní či negativní!

Nejlepší odpověď
Kepler

I kdybys měla všechny základní předpoklady stát se herečkou, vystudovala FAMU nebo DAMU, tak rozhodující je mít vlastní kouzlo osobnosti, charisma a nakonec i trochu štěstí. Konkurence je veliká, takové sny má spousta mladých lidí. Na gymplu jsme měli ve třídě jednu herečku, byla hezká, dokonce měla roli v jednom filmu s Bartoškou, ale tím to taky skončilo. Nakonec skončila jako majitelka cukrárny. Prostě jí něco scházelo…

Další odpovědi
Alesh

Mým jediným problémem je, že jsem nikdy nebyla členkou například dramatického kroužku a tak vlastně ani nevím, jaké herectví je.

Tak tohle je přeci kámen úrazu… sníš o něčem, co nevíš, jaké to je a ani jsi to nikdy nezkusila? Tohle přeci nejde. Pokud to vážně chceš, tak tohle je asi první věc, kterou musíš změnit, jinak se není o čem bavit.
Pokud za tím půjdeš, a to důsledně, pak se to může povést. Ale jen takové nějaké blábolení o tom na netu k ničemu není. Chci něco… jdu za tím, jiná cesta není, neexistuje.

Drap

Pokud jsi smířená s tím, že to nevyjde, tak nato zapomeň. Pokud máš však takový sen, a budeš věřit že to vyjde , půjdeš za ním a taky pro to něco uděláš, tak neni jediný důvod proč by to nemohlo vyjít. Co se zapojit třeba k nejbližším ochotníkům?

Držím palce

ivzez

Začněte tím dramatickým kroužkem.
(Momentálně moc konkurzů není a dokud se nezlepší situace s covidem-19 ani nebude.)

led

Jednoduché, ak chceš hrať, hraj. Skús si zahrať scénku z obľubenej knihy, ale skús si zahrať aj napríklad scénku podľa tejto otázky. Hľadaj v živote profily, pozoruj ľudí v rôznych situáciách a skús sa vcítiť do ich myslenia, herectvo nie je bezduché napodobňovanie, je to vloženie života do predstavovanej postavy. Ak niekto vie a chce hrať, dokáže svojim podaním aj z metly spraviť princeznú.
Najťažšie nie je naučiť sa text, pohyb, ale precítiť postavu, aj keď „nie je pochuti, nepríjemná ako nevarená káva v smradľavej minerálke“ a napriek tomu do nej vložiť život, ktorý si všetci diváci s chuťou pozrú.
Herectvo je drina, aj keď navonok to vyzerá ako poletovanie škovránka nad poľom pred žatvou…

nyjono

Když jsi tedy smířená, že nic, co tedy tady řešíš?
Možná bys mohla zkusit dráhu spisovatelky.
To by ti jít mohlo.
Zkus napsat nějakou glosu nebo povídku a něco obeslat.

Schluker

Znam nekolik divadelnich hercu a par televiznich. Nekteri maji herectvi vystudovano, jini ne, ale vsechny spojuje to, ze uz od stredni skoly hrali v amaterskem souboru. Na stredni jsem taky v jednom hral, jezdili jsme i na soutezni prehlidky, kde odborna porota delala verejny rozbor kazdeho predstaveni – zpetna vazba byla nesmirne prinosna, ikdyz obcas dost neprijemna. Najdi si ve svem okoli soubor, ktery by te lakal a uvidis. Nejjednodussi bude zacit s cinohrou nebo alternativnim divadlem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.