MonkeyKing

Na kolik dní dovolené mám nárok?

Začal jsem od půlky ledna a pracovní poměr ukončím na konci srpna. Na kolik dní dovolené mám nárok? Dá se to nějak vypočítat, pokud to není celý rok?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Za každý odpracovaný měsíc máš nárok na jednu dvanáctinu dovolené (1/12), ve tvém případě je to únor-srpen, tedy 7/12.
Na kolik dní nelze přesně odpovědět, protože nevím zda máš nárok na zákonem daných 20 dní nebo zaměstnavatel přidává 5 dní dovolené a tudíž na 25 dní.
Pokud budu počítat zákonný nárok, tak je to 11,5 dne dovolené.

Další odpovědi
Drap

Máš nárok na poměrnou část, kterou odpracuješ. Spočítat se to dá lehce pomoci dělení. Pokud umíš dělit, nebo máš alespoň kalkulačku, a víš kolik máš nárok dovolené na celý rok, tak to lehce spočítáš.Jinak ti to bez problémů sdělí na každé účtárně.

brillant

http://kalkulac­ky.idnes.cz/cr_vy­pocet-pomerne-casti-dovolene.php?na­rok=4&naviac=0&me­siac=7
https://www.vy­plata.cz/vypoc­ty/vypocetnaro­kunadovolenou­.php
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=do­volená+výpočet&sou­rceid=opera&i­e=UTF-8&oe=UTF-8

ivzez

Nárok na dovolenou nebo, jako ve Vašem případě,
na poměrnou část dovolené vzniká po odpracování
60 pracovních směn.

Nárok budete mít na jednu dvanáctinu roční výměry
za každý celý odpracovaný měsíc.

V lednu jste odpracoval jenom polovinu a nevíme,
jestli odpracujete celý srpen. Jestli skončíte 31. srpna,
budete mít nárok na sedm dvanáctin, skončíte-li dříve,
na šest dvanáctin roční výměry dovolené.

7/12 při výměře 20 dnů → 11,5 dne dovolené
6/12 – – – – " – – – – → 10 dnů dovolené

7/12 při výměře 25 dnů → 14,5 dne dovolené
6/12 – – – – " – – – – → 12,5 dne dovolené