maschin

Jak zjistím, kolik mám dní dovolené z minulého roku?

Sice jsem všude na internetu našel, jak se počítá dovolená, na kterou mám nárok za kalendářní rok. Ale já nevím, kolik dovolené mi zbylo z minulého roku. Když si procházím výplatnice, tak v prosinci 2015 jsem měl nárok na 5,5 dne dovolené. V lednu a únoru 2016 jsem měl napsáno, že zbývá dovolené 25,5 dne, cěmuž rozumím. Roční nárok mám 20 dní. Ale v březnu a v dubnu mám napsáno, že zbývá 16,5 dne dovolené. V březnu jsem měl pouze dva dny dovolené, o dalších nevím. Proč je najednou rozdíl 9 dní? Chtěl bych z těch výplatnic nějak vypočítat, kolik mi teda dní dovolené zbývá z těch 5,5, které se mi přenesly z roku 2015 do 2016.

Nejlepší odpověď
Drap

Řekne ti to zaměstnavatel.

Další odpovědi
anonym

to znamená že Ti 7 dní „ukradli“ a teď zjistit proč. zřejmě nějaká chyba a na tu Ti nejlépe odpoví nadřízený.

anonym

Dovolená ti také ubývá tím v jakém pracovní době pracuješ.Pokud pracuješ ve dvanáctihodinovém režimu, tak za dva dny dovolené ti STRHNOU TŘI DNY.Protože dovolená se počítá na osmihodinovou pracovní dobu a protože za dva dny (a ty máš dvanáctky, takže to je 24 hodin, tak ti strhnout tři dny, protože to je také 24 hodin).
A nebo je další možnost, že máš neomluvené absence a to za jeden den neomluvený, STRHNOU DVA DNY Z DOVOLENÉ, jenže toto platilo za komunistů, dneska podle mých zkušeností je za den absence VYHAZOV.

ivzez

Nezměnil se u Vás typ provozu?
V takovém případě by se dovolená musela přepočítat.

Doplníte-li informace, přepočtu Vám to.