Kolik dnů dovolené je „4 týdny“?

V §213 odst. 1 zákoníku práce je napsáno: „Výměra dovolené činí nejméně 4 týdny v kalendářním ro­ce.“

V §216 odst. 1 „Týdnem dovolené se rozumí 7 po sobě následujících kalendářních dnů.“

Je to tedy 28 dnů dovolené nebo 20? Prosím argumenty.

Nejlepší odpověď
Jikra

Je to 20 pracovních dnů a 28 kalendářních dnů.

Další odpovědi
anonym

To je jednoduché, mícháš hrušky s jabkama.
28 kalendářních a 20 pracovních (případně jinak podle směnnosti).
Doplňuji:
Ad radisto, ale vypořádal.
V 7 souvislých kalendářních dnech je vždy 1 víkend, ať začínají v pondělí nebo třeba v pátek. Gramotným je to jasné, ostatním to ani nemá cenu vysvětlovat, stejně by nepochopili.

arygnoc

20 pracovních dnů.
kalendářních to je více, protože kromě víkendů je třeba započítat i svátky.
Doplňuji:
logicky:
týden má 7 dní.
z toho je 5 pracovních, pokud v týdnu není svátek.
4 týdny (logicky) = 20 pracovních dnů.

radisto

To je zajímavé. Ale zatím se tu nikdo nevypořádal s tím §216, kde je napsáno, že se tím rozumí 7 po sobě následujících kalendářních dnů. I když tam je problém s tím slovem po sobě jdoucích.

anonym

Dr. Axl , jak ze to tedy je ?? 🙂 -iv-

casey

je to 20, jak pisi ostatni.
radisto: ja myslim, ze vyporadal. Kdyz od jakehokoliv dne v tydnu zacnes pocitat 7 dni po sobe jdoucich, vzdy napocitas 5 pracovnich

zdeny

Mám pocit že je to 20 × 8 hodin Takže 160 hodin za rok

SuzanKa

Holky, měla jste některá spojenou dovolenou se svatbu nebo spíš svatbu spojednou s dovolenou? Jak je to s organizací? Myslím tím dovolenou a svatbu u moře…