wája

mám/nemám nárok na vyplacení dovolené ?

Marodila jsem na ryzykovém těhotenství od 27,12,2012. v pro­sinci ještě před tím než sme zjistily že jsem těhotná jsem podepisovala novou smlouvu na půl roku do 30,6,2013, kde mám nárok na 10 dní dovolené, z minulého roku 2012 mi zbylo 7,5dne dovolené k 19,8,2013sem ukončila neschopenku.A dnes mi pani učetní řekla že když sem marodila že nemám nárok na vyplacení dovolené že dovolená tím zaniká když sem byla na neschopence.Co je na tom pravdy a kam se mám v případě že mi lže obrátit?

Odpovědi
mosoj

Máte nárok na proplacení zbytku dovolené z roku 2012 ) zaměstnavatel neurčil nástup). V letošním roce vám nárok na dovolenou vůbec nevznikl !

ivzez

Buď Vám to účetní špatně řekla,
nebo jste si její slova mylně vysvětlila.

Nárok na dovolenou vzniká jen za odpracovanou dobu.
Aby Vám v r. 2013 nznikl nárok na zmíněných 10 dnů,
musela byste odpracovat alespoň 60 pracovních směn.