Odpovedi18

Na jaké věci dbát při koupi auta?

Potřeboval bych vědět na jaké věci dbát při koupi svého prvního vozu.. můžete tu vypsat cokoliv

Nejlepší odpověď
cukrar

Pokud nevíte, nač se dívat, pak si vezměte odborníka. Jen ten pozná, co je opravováno, jaké jsou mezi mezi díly, jak jsou opotřebené kryty různých dílů, kam se kouknout, zdali tam nejsou střepy ze skla atd.

Další odpovědi
Shoehardt

Pokud kupuješ ojeté auto, tak:

  • Předně si dát pozor na historii vozu.

Je možné prověřit za určitý poplatek (https://www.ce­bia.cz/).

  • Všímat si detailů.

Míra sešlapání pedálů, prosezení sedačky, míra ošoupání volantu atd. napoví, zda najeté km souhlasí. Detaily také napoví o tom, jak se předchozí majitel o vůz staral.

  • Před koupí si nechat vůz prohlédnout v servise.

Je možné i na STK.

Dochy

Zamysli se také na tím k čemu a jak často to auto potřebuješ a kolik můžeš vrazit na provoz. Pokud se budeš vozit sám do práce je blbost kupovat MPV, pokud budeš vozit rodinu s dětma, nákupní taška na kolečkách Ti moc neposlouží.

Klaproth

Vezmi si k ruce odborníka.