Avatar uživatele
setapouch

Proč řidiči „vybržďovaných“ kamionu brzdí?

Být tím řidičem kamionu, tak na brzdu kašlu – každému musí být jasné, že plně naložený kamion je pomalejší než osobní auto, takže vina může těžko připadnout na řidiče kamionu. A řidič osobáku by si to příště rozmyslel, kdyby mu kamion sešrotoval auto. Pokud by pro něj nějaké příště vůbec bylo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz, anonym, jjj123456789, gecco před 3521 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mirdas

Je to instinktem a navíc narozdíl od těch hňupů je si vědom své zodpovědnosti vůči okolí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

  1. co neubrzdíš, neukecáš (resp. ukecává se to špatně)
  2. řidič, který boural, nevydělává, navíc má mnohdy za ´auto´ hmotnou odpovědnost

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Brzdit musí, jinak by byl spoluviník. I když tě vybrzdí debil, tak brzdit musíš, brzdná dráha jde změřit.

Osobně bych debila, který vybržďuje, nebo jinak agresivně ohrožuje zavřela do blázince:-(((

Zajímavé je, že mi tu pravopis nezná slovo vybrzdit. Mám v něm chybu?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Až někoho nabouráte zezadu, tak dejte vědět jak jste dopadli a komu byla dána vina za bouračku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

Samozřejmě je na vině vždy vybržďovač. Nikdo nesmí bezdůvodně náhle měnit směr nebo rychlost jízdy. Řidič kamionu se může navíc vymluvit, že raději sestřelí toho vola před sebou, než aby prudce brzdil a 25 tun železa mu proletělo kabinou. Jenže on si každý řekne, zda to stojí za ty starosti – čekání na policii, servis, přebírání náhradního auta, stěhování věcí do náhradního auta, stěhování zpět, atd…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Už jsem několikrát viděl videa z ruského prostředí – evidentně jde o vždy téhož řidiče, neřídí ale kamion, ale bus, údajně má vepředu i ochranný trubkový rám. Ten zásadně nebrzdí (ale ani nezrychluje), vybržďující hňupáň se poté diví i ušima. U těch klipů jsem se velice škodolibě bavil 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Z kamionem jedzním a na brzdu bych nešlápl pokud by to udělal schválně. Mám kameru takže mám kdyžtak důkaz.
Jsou ale i takový co prudce zabrzdí protože předjíždí 2 a více kamionů za sebou třeba na okresce a když jede něco proti snaží se nacpat mezi kamiony aby nenaboural,v tom případě přibrdzím.
Jinak na tohle je vhodná tatra 813 8×8 s buldozerovou radlicí vepředu,auto zrušíš a na tatře jen odřenej lak.
viz http://2i.cz/7b2d6b41­92

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
setapouch

mosoj: popravdě by mě to opravdu zajímalo, kdo by byl určen jako viník. Nikdo nemůže chtít po kamionu, aby zastavil na stejné dráze jako osobák, zvlášť když má řidič za sebou náklad, který se může hnout, překlopit a kdovícoještě

před 3521 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Pokud by kamion neměl kameru, nebo x svědků, kteří by to úmyslné vybrždění dosvědčili, tak by to byla na 100% jeho vina:-((( Nedodržení bezpečné vzdálenosti -rozestupu:-((( To je hnus, co:-(((

před 3521 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

To právě nemusí být tak úplně jasné, zvlášť na dálnici. Protože ten osobák se dopouští úmyslného přestupku proti plynulosti dopravy a brzdná dráha kamionu je výrazně delší. Navíc musí dbát na náklad, ktreý může být cennější než auto před ním (krajní nouze). Takže vhodnou argumentací by z toho řidič kamionu mohl vybruslit.

Ale upřímně řečeno by mi vůbec nevadilo, kdybych to nikdy nezjistil, protože by řidiči dostali rozum :)

před 3521 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

zzzzz: máš to správně.

před 3521 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Asi nové slovo přišlo z novým mravem, nebo spíš rozšířeným nemravem:-(

před 3521 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Já vím, mě se to kecá, když za tím volantem nesedím :) Ale chopvání některých řidičů mě štve, policie a soudy by měli přitvrdit.

před 3521 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek