Poklička

Co smí či nesmí býti v garáži

Dobrý den,prosím Vás nevěděl by někdo zda existuje nějaký předpis /či zákon/co smí či nesmí býti v garáži?Soused tady do mě hučí,že tam dle předpisů nesmějí býti ani pneumatiky,mám tam i nějaké nářadí,poradil by mi někdo jak to vlastně je?Díky za radu či odpověd

Nejlepší odpověď
hanulka11

V garáži byste neměl skladovat hořlaviny /ředidla a hadry špinavé od barev a jiných "sajrajtů/ a jiné nebezpečné látky .
Pokud tam zároveň i opravujete tak dbát na pořádek ,aby při případném použití autogenu se něco nevznítilo.Ale to snad je samozřejmé . Jinak nářadí a pneu – nevidím důvod,proč ho tam nemít. Když vše má své místo, dbáte na pořádek ,tak by neměl být problém . A vy s ním máte garáž napůl? Nebo proč s tím má on problém?????Ať vám ukáže on svou garáž.
Doplňuji:
nedalo mi to-tak jsem našla na netu ......

  1. Garáž a její vybavení

Garáž je určena pro parkování vozidla. Neměly by v ní tudíž být umístěny např. regály s náhradními díly a nářadím, pracovní stůl na opravy, skříň s barvami a ředidly apod.

http://www.sdhka­novice.ic.cz/fi­les/preventis­ta.pdf
V garáži je možno skladovat malé množství pohonných hmot a oleje. Tyto hořlavé látky je nutno skladovat v původních uzavřených obalech na určených místech.
V prostoru jednoho stání v garážích se smí skladovat v nerozbitných obalech maximálně 40 litrů benzinu nebo 80 litrů nafty a 10 litrů oleje.
V garáži je zakázána manipulace s otevřeným ohněm.-

Další odpovědi
honza19hk

Nevím jestli to je někdě přesně psané ,ale pokud tam nemáš nezákonné věci tak tam můžeš mít co chceš.Skoro každej má v garáži spouty věcí.Jen paqk když začne hořet tak je větší škoda než když jen shoří auto,někteřílidé tam mají třeba sekačky,ty pneu,pily atd…V garáži měj co uznáš za vhodné.Pokud tam neskladuješ munici tak ať si soused pol…

venkovan

Vsaď na hanulku11. V garáži nesmí být nic -s výjimkou nějakých pohoných hmot. Nářadí a další stroje musí být od stání odděleny stěnou s dveřmi.
Stav v našich garážích je ale takový jak píše Honza. Do chvíle než vznikne požár, tak to není problém. když zahoří, tak pojišťovny koudře nezaplatí a nebo plnění zkrátí.
Ale na souseda nedej – podívej se mu do jeho garáže a vsadím, že tam bude mít i loňskou nedojedenou svačinu.
A pneumatiky si schovej pod modrý obal – nepropouští UV záření

Ar

japajp® že? :)

cukrar

Poklička,
něco jiného je doporučení, něco jiného je předpis.
Dokud mě někdo nedoloží právní předpis, tak tvrdím, že v garáži nesmíte skladovat věci, které zakazuje zákon… jako výbušniny kradené věci ..atd..
pneumatiky určitě ano..
všimněte si, že i Hanulka píše, …neměl skaldovat..