Dr. Darko

Myslíte, že se jednou bude platit pouze kryptoměnami?

Nejlepší odpověď
Dochy

ne.

Další odpovědi
Tomáš1234

Určitě ne. Pro pochopení je důležité se vrátit na dobu před 10+ lety, kdy vznikla nejvýznamnější kryptoměna – Bitcoin. V té době trvaly bankovní převody několik dnů, online platby byly drahé a jejich implementace v systému mizerná. A tak vznikl Bitcoin, který platby posunul na lepší úroveň. Od té doby se však tradiční finanční ekosystém výrazně posunul a teď naopak ztrácí BTC, u kterého člověk musí čekat pár několik minut, než dojde k zaúčtování platby. Nicméně to neznamená, že by byl Bitcoin a další coiny na odpis. Z BTC se postupně stává kromě internetového platidla také aktivum – viz http://krypto­arena.cz/je-bitcoin-bublina-nebo-realna-investicni-prilezitost/ o jehož budoucnosti bude rozhodovat především to, zda jej do svých portfolií zahrnou velké finanční instituce. Navíc technologie, které kryptoměny přinesly (například Blockchain) tu budou ještě hodně dlouho. Jejich způsob využití je takřka neomezený – tady je například informace o tom, jak využit blockchain pro volby https://insmar­t.cz/volby-jizni-korea-blockchain/

ivzez

Ne, nemyslím si to, nevěřím tomu.
Jsem naopak přesvědčena, že kryptoměny postupně zaniknou.

Drap

Pokud by k tomu přece jenom jednou mělo dojít, tak nikdo z nás tady to už nezažije.

elkon

Ne.

Petr Kaňa

Ne.

Midoc

Ne, nebude.