Autista

Jak byste „mimopracovně“ vydělali za rok 200.000 Kč?

Řekněme, že začínáte s nulou a mimopracijně si chcete vydělat 200 000 Kč, jeden z mých nápadů jak by jste to teoreticky mohli udělat je, že npř. prodáte jednu ledvinu svýho psa( V Americe za to platí 9 500$ – 12 000$) Jakej máte vy třeba teoretickej nápad kterým bych se moh´ popřípadě inspirovat(UKRÁST)?

Jak by jste (mimopracijně) za rok vydělali 200 000 Kč?

Mimopracijně(Pe­níze, které mohu vydělat i jinde než těžkou prací)

Nejlepší odpověď
DoTazatel

Vlastním přičiněním, vlastními znalostmi, dovednostmi,.. (snahou, protože takhle ti to nikdo neporadí. Tohle je cíl všech těch, kteří se snaží zajistiti si takový příjem, který by jim pokryl náklady a ještě jim něco zbylo a nemuseli by pak pracova-pro zaměstnavatele).

Předně investicí – formou peněz. Ale, aby ti to vynášelo alespoň 200 000 litrů, tak to bys musel předně obětovat-investovat vělkou částku (i víc jak těch 200 tisíc). Tohle se buduje kousek po kousku a může to trvat měsíce až roky. Většinou musíš investovat pár desítek tisíc, aby ti to pravidelně vynášelo alespoň pár tisíc (např. investuješ do něčeho 25 000 a měsičně ti to může vynášet tak 2 tisíce – ani ne… ročně by to bylo 24 tisíc..... proto říkám, že se to buduje postupně a pomalu – takových investic musíš udělat víc – hodně, aby ti to pak pravidelěn vynášelo dostatek peněz).
Takže první stejně potřebuješ peníze, abys je mohl investova – nejlépe práci, pak vedlejší přívýdělek a většinu toho investovat do toho, co se ti bude pravidelně vracet a postupně to rozšiřovat až se to začně zvyšovat (první ale musíš těch „pár“ set investovat, aby ti vůbec těch pár set přinášely).

To byla investice peněz. Další možnou investicí, která peněžně (většinou) nic nestojí – a to vyrobit něco hodnotného, co ti pak bude pravidelně vynášet (nějaký výrobek, vynález, knihy, nebo e-knihy, blog,…
toto není finanční investice, ale investice času a usílí – a většinou hodně času — abys vyrobil něco, co by ti vynášelo. Např, napsat knihu tisíce hodin práce… několik měsíců – záleží, jak umíš psát).

Poskytováním služeb (to je samozřejmě podnikání, ale v totmto oboru jde prakticky začít od nuly nebo téměř od nuly). Je ale spousta podnikání, kde a jak můžeš zařít podnikat bez kapitálu… jen je třeba se v tom vyznat a usilovně pracovat (protože jinak stejně nevyděláš…). Tohle je neuvěřitelně široká škála, takže si můžeš něco najít (

Např. do všech dividendových akcií musíš první investovat „pár“ milionů, aby ti vůbec vynášely těch párset tisíc ročně. Ale samozřejmě s akciemi můžeš obchodovat – ale taky: musíš se v tom vyznat nebo se to naučit (můžeš investovat pomocí fondů – a to nejen do akcií, ale i třeba do nemovitostí aj… ale tam asi tolik nevyděláš – určitě ne pokud by to byl tvůj jediný vedlejší příjem nebo pokud bys ho dostatečně nerozšiřoval – a to tím, že do něj musíš cpát další peníze, a stejně nebude tolik ziskový).

Můžeš pronajímat plochu pro reklamu (na autě, domě, vlastním pozemku… pokud něco z toho máš. To pár tisíc měsíčně hodí… samozřejmě to za rok udělá jen takových cca 70 000 – mopžná míň možná víc (spíš ale míň), příjde na firmě. Ale proto je třeba uděla takových nápadů, investic víc, aby ti to vynášelo. A to buď kreativních nebo finančních.

Nejlepší investice ze všech je podnikání… Samozřejmě to může být i ta nejhorší investice (když se tomu člověk ve skutečnosti nebude chtít věnovat a oddat se tomu). Ale nikde jinde se ti tvé úsilí, snaha, čas, peníze tolik nezhodnotí jako v podnikání… tady je to (výdělky/ziksy) omezone jen tím, jak budeš postupovat (tzn. snažit se).

Pomáhej jiným firmám (např s propagací) a ony ti za to můžou platit.

Najdi su nenáročné přívýdělky mimo práci, které hodí o pár tisíc měsíčně víc (i ikdyby to bylo třeba jen 5 000).

Obchoduj – levná koupě, drahý prodej (nákup a prodej za účelem dalšího prodeje).. kdekoli, s čímkoli. ať už fyzicky nebo na internetu (na síti).

Vem si takové prodejní samoobslužné automaty, které najdeš např. ve školách, na nádraží, ve firmách (káva, potraviny aj. suroviny)… jeden automat ti toho za měsíc až tolik nevydělá (většinu dáš dodavatelům – za ty suroviny, část jako poplatek – nebo podíl na zisku té společnosti/in­stituci, kde je ten automat umístěn, část nějaké firmě která bude ten automat udržovat – dodávat suroviny, vybírat peníze… ale to můžeš dělat ty, ale zabere to zbytečný čas). Proto takových automatů potřebuješ několik. Pro info jeden auomat koupíš tak od 15 000 (možná některé staré i od 10 000), ale ty nejsou moc kvalitní, takže je lepší tak nad 20 000 – a těch automatů – já nevím – budeš potřebovat tak 15 (možná míň možná víc), aby ti to dostatečně vynášelo.

Některé tyto investice můžou výnášet jen prá stovek až něco málo tisíc za měsíc, tak proto to trvá než se vybuduje dostatečný vedlejší příjem (musí být těch investic několik – musí se rozšiřovat).

Vždycky musíš něco investovat, obětovat… ale způsobů je dost, tak hledej. ;)

Další odpovědi
Rokio

zjentek: Slovem mimopracovně podle mě Autista myslí jiné výdělky než je ten pracovní. Mluvím hlavně o finančních a pasivních příjmech.

Já bych to zkusil obchodováním s akciemi přes Fio banku, nákupem levné ropy, či investováním do kryptoměn a pak čekat na nárůst.

zjentek

Tak snad ze všeho nejdříve definuj „mimopracovně“, bo i dostat čerstvou ledvinu svýho psa na stůl americkýho veta, poděkovat mazlíkovi modlitbou a následně v tichosti uklidit zaslouženou odměnu do bezpečí, může být pro jednoho celkem záhul!

Mc Merkurion

… ve sportce, ale to bys musel mít setsakra kliku …

DoTazatel

K doplnění otázky: vždycky je třeba práce na vydělání peněz. (může se jednat o jednorázovou práci, který pak bude pravidelně přinášet příjmy – to zhotovení nějaké hodnotné věci, např. té knihy). Na investování peněz taky první musíš pracovat (abys ty peníze první získal).

Nic v životě není zadarmo… nedostaneš nic bez námahy, snahy (tzn. těžké práce). Jdi na to chytře (ale ne líně). Lidi můžou mít těžkou a průměrně placenou práci – a nic lepší mít nikdy nebudou, pokud se nebudou snažit (nepůjdou na to chytře, nebudou se ani snažit – to je problém většiny lidí, že se ani o nic nesnaží – něco se dozvědět, něco zlepšít = jednoduše něco udělat=konat). Stejné úsilí jaké vykonávají v práci, můžou vložit do něčeho, co jim zvýší, rozšíří příjmy nebo vytvoří zcela nové. (První se něco naučit o penězích, o jejich funkcích, o ekonomice, o příjmech a druzích příjmů.. a jak to celé funguje. A pak postupovat podle toho).
Nemysli si, že ti dá někdo v životě něco zadarmo (aniž bys za to nemusel něco obětovat/vyměnit).

CTTON

Kdyby to bylo tak jednoduché tak už se tam odstěhuji.

zjentek

Rokio a když tu levnou ropu koupí tam, kde všichni, tak ji taky jako všichni obchodníci bude muset zase prodat, že? Jak se to pak dělá? Bo zakládat čerpací stanici asi nebude moc „mimopracovní“ činost, myslím si. (;

Rokio

zjentek: Přes Patria.cz, nebo za pomocí Plus500.